Mihaela Bradovski • subota, 15.04.2017.

Odigrana je većina dvoboja 29. kola Bundeslige u kojima su tri momčadi koje se bore za Ligu prvaka upisale pobjedu. Do važna tri boda stigli su i Augsburg i Mainz koji se pak bore za ostanak u ligi...

RB Leipzig stigao je do četvrte uzastopne pobjede i tako učvrstio drugu poziciju i dodatno se približio Ligi prvaka sljedeće sezone. Nova pobjeda upisana je protiv Freiburga koji je deklasiran s 4:0 i koji je tako ostao bez bodova u borbi za Europu sljedeće sezone.

Domaćin je potvrdio odličnu formu i u svakom poluvremenu došao je do dva pogotka te na kraju do visokog slavlja. Yussuf Poulsen načeo je mrežu gostiju u 36. minuti lijepim pogotkom glavom nakon ubačaja iz prekida, a na 2:0 povisio je šest minuta kasnije Timo Werner nakon sjajne asistencije Poulsena.

Nije se dugo čekalo na pogodak u drugom dijelu, u 51. minuti Naby Keita nakon što obrana gostiju nije uspjela očistiti opasnost iz 16 metara, pospremio je loptu u suprotni gornji kut. Konačnih 4:0 postavio je Diego Demme u 90. minuti.

Sjajnu utakmicu odigrali su Hoffenheim i Borussia Mönchengladbach, viđeno je čak osam pogodaka, a susret je završen pobjedom domaćina čak 5:3. Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu i upisao asistenciju kod petog pogotka domaćina.

Adam Szalai u prvih 25 minuta s dva pogotka doveo je Hoffenheim do lijepe prednosti i činilo se da će to biti lagan posao za domaćina, ali Borussia se nije složila s tim i uspjela se vratiti u utakmicu.

Prvo je Vestergaard u 31. minuti smanjio na 2:1, a onda je četiri minute kasnije pogriješio vratar domaćina Baumann, izgubio je loptu prilikom pokušaja driblinga, a grešku je iskoristio Stindl koji je poravnao na 2:2.

U drugom dijelu prvo je Demirbay vratio prednost na stranu domaćina, a onda je fantastičnim pogotkom Uth povisio na 4:2. Gosti su završnicu učinili zanimljivom smanjivši na 4:3 preko Dahouda u 79. minuti, ali na ulasku u zadnju minutu Kramarić je srušen u 16 metara, ali se podignuo i centrirao na drugu vratnicu gdje nalijeće Demirbay i postavlja konačnih 5:3.

Niko Kovač s Eintrachtom poražen je na gostovanju u Dortmundu gdje je Borussia bila bolja s 3:1. Domaćin je tako stigao do važna tri boda u susretu koji nije bio nimalo lagan zbog svega što se događalo tijekom tjedna.

Ipak postizao je pogotke u pravim trenucima i to mu je olakšalo posao. Prvo je u drugoj minuti Marco Reus doveo domaćina u vodstvo, a onda je u 21. minuti lijepim golom Fabiana Eintracht došao do poravnanja.

No kratko je Kovačeva momčad bila u rezultatskom egalu, već pet minuta kasnije Sokratis fantastičnim golom u suprotni gornji kut zabija za 2:1 a bi točku na i u završnici stavio Pierre-Emerick Aubameyang.

U gostujućem sastavu Ante Rebić igrao je od 56. minute.

Augsburg je u grčevitoj borbi za opstanak i svaki bod mu je iznimno bitan. Stoga tri boda protiv Kölna imaju veliku važnost i s njima je prekinuta serija poraza.

Hinteregger i Verhaegh zabijali su u prvih 25 minuta za domaćina a bi goste autogolom u 65. minuti u igru vratio Max. U samoj završnici Koo Ja-Cheol i Finnbogason zaradili su crvene kartone, ali i s dva igrača manje Augsburg je izdržao.

Mainz je u sličnoj situaciji kao i Augsburg stoga mu je vrlo bitna pobjeda protiv Herthe. Nju je donio autogolom Brooks u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je glavom skrenuo loptu i prevario svog vratara.

Autogol je viđen i u Wolfsburgu gdje je Suttner načeo svoju mrežu i pogurnuo Ingolstadt prema porazu. U nastavku susreta Yunus Malli i Mario Gomez samo su dovršili posao i donijeli Wolfsburgu visoku pobjedu.