Bundesliga, 29. kolo, 15.04.2017, 18:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 0:0 Bayern
Bayern

Branimir Korać • subota, 15.04.2017.

Derbi 29. kola Bundeslige između Bayera i Bayerna završen je bez pobjednika. Apotekari su izdržali više od pola sata s igračem manje nakon što je Tin Jedvaj zaradio drugi žuti karton...

Bayern ostaje na vrhu ljestvice Bundeslige s visokom bodovnom prednosti nad RB Leipzigom koji ima osam bodova manje. U 29. kolu Bavarci su gostovali kod Bayera u Leverkusenu, nisu uspjeli doći do pobjede, ali i s remijem korak su bliže naslovu prvaka koji im može samo čudom izmaknuti.

Imali su priliku za pobjedu, od 59. minute domaćin je igrao s igračem manje zbog isključenja Tina Jedvaja, međutim Bayern nije znao iskoristiti tu prednost i ostalo je 0:0.

Za razliku od Bayerna koji je u pohodu na novi naslov prvaka, Bayer je u dosta neugodnoj situaciji, nalazi se tek na 11. mjestu, nije daleko od zone ispadanja iako niti Europa ne bježi bodovno previše. Situacija bi se mogla zakomplicirati ukoliko u sljedećem kolu na gostovanju u Freiburgu Bayer ostane bez bodova.

Domaćin je dobro krenuo u utakmicu i prvi je došao do prilike već u devetoj minuti, međutim Rafinha je u posljednji trenutak otklonio opasnost ispred Vollanda. Odmah nakon njega prijetio je i Kevin Kampl, ali Manuel Neuer nije imao problema s tim pokušajem.

Nakon pola sata igre i gosti su opasno zaprijetili i pravo je čudo kako Leno nije morao po loptu u mrežu. Vratar domaćina prvo je sjajno obranio pokušaj Alabe, zatim je udarac Javija Martineza blokiran da bi u konačnici Toprak s gol linije izbio loptu nakon udarca glavom Vidala.

U drugom dijelu situacija se zakomplicirala za domaćina kada je u 59. minuti ostao s igračem manje. Tin Jedvaj bio je u dvoboju s Thomasom Müllerom, bilo je tu obostranog držanja, no na kraju je Jedvaj ispao naivniji i zaradio je drugi žuti karton nakon što je Müller pao.

Iako je imao igrača više, Bayern se mučio u stvaranju pravih prilika i tek u 86. minuti došao je do one velike. Müller je odlično ubacio, lopta je došla do Lahma koji je imao čistu situaciju pred golom, ali nije ju dobro zahvatio i ona je otišla pokraj vratnice. U sudačkoj nadoknadi blizu pogotka bio je i Arjen Robben, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 0:0.

Onih 59 minuta što je proveo na travnjaku, Tin Jedvaj odradio je dosta dobro.