Barcelona
Barcelona 3:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Dario Dodić • subota, 15.04.2017.

U odličnoj utakmici na Camp Nouu Barcelona je svladala Real Sociedad uz dva gola i asistenciju Lea Messija. Slavila je Barca s 3:2, a zanimljivo je da su svi golovi postignuti u prvih 45 minuta...

Barcelona se oporavila od poraza protiv Malage i Juventusa i došla do pobjede na svom Camp Nouu protiv Real Sociedada u 32. kolu Primere. Iako napadački Barcelona nije imala posebnih problema, pred uzvrat protiv Juventusa zabrinjava šuplja obrana. Teško će večerašnjom igrom dostići tri gola zaostatka protiv Juventusa.

Bolje je susret otvorila gostujuća momčad, u dva je navrata Oyarzabal prijetio Ter Stegenu, prvi pokušaj blokirao je Pique, drugi put je na pravom mjestu bio Ter Stegen.

Kad ne zabiješ protiv Barcelone na Camp Nouu logično je da će uslijediti kazna. Stigla je u liku i djelu Lea Messija, koji s 20-ak metara u 17. minuti precizno pogađa donji desni kut Real Sociedadovog gola za vodstvo Barce.

Tri minute kasnije imala je Barcelona dvije prilike za povećanje vodstva. Prvo je Messi djelić sekunde zakasnio na ubačaj Suareza, da bi zatim Suarezov pokušaj iz voleja na lijepo dodavanje Ivana Rakitića blokirao Navas. Promašajem se istaknuo i Paco Alcacer, nakon dodavanja Sergija Roberta neometan promašuje loptu.

U završnici prvog dijela pala su još četiri gola. U 37. je minuti Alcacer proigrao uz pomoć Zaldue Suareza, Urugvajčev pokušaj dobro brani Rulli, ali lopta se odbija do Messija koji je uz malo muke ipak uspijeva poslati u praznu mrežu za 2:0 Barce.

Pet minuta kasnije bilo je 2:1. Dugo je trajala lijepa akcija gostiju, u konačnici Inigo Martinez vara Gomesa i Roberta i silovito iz teškog kuta puca na gol Barce, na putu lopta pogađa nesretnog Umtitija i odbija se u gol. Pogodak je pripisan Umtitiju.

Odmah uzvraća Barcelona na drugoj strani, Messi asistira Alcaceru, koji pogađa malu mrežicu za 3:1 domaćina. Ni tu nije bio kraj golovima u prvom dijelu, konačnih 3:2 postavlja Xabi Prieto smirenim finišem na odličnu asistenciju Willian Josea.

U drugom su dijelu bliže pogotku bili gosti, u nekoliko su navrata opasno prijetili Ter Stegenu, ali promjene rezultata nije bilo, Barcelona dolazi na tri boda zaostatka za Realom, uz utakmicu više. Ivan Rakitić bio je vrlo dobar, odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad.