La Liga, 32. kolo, 17.04.2017, 20:45 h
Deportivo Alaves 2:1 Villarreal
Villarreal

Luka Medić • ponedjeljak, 17.04.2017.

U posljednjoj utakmici 32. kola Primere Alaves je ugostio Villarreal i slavio s 2:1. Domaći sastav oba pogotka postigao je u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena, dok su gosti bolju igru u nastavku susreta okrunili počasnim pogotkom...

Alaves je upisao pobjedu nakon tri uzastopna ligaška poraza. Pred svojim navijačima nogometaši Alavesa bili su bolji od Villarreala s 2:1. Tako je domaći sastav prekinuo lošu formu uoči same završnice prvenstva. Villarreal, koji se nalazi na petom mjestu, propustio je priliku da se vrati na pet bodova prednosti nad Bilbaom te sada klub iz Baskije zaostaje samo dva boda za žutom podmornicom u borbi za izravan plasman u Europsku ligu naredne sezone. Bila je to utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Alaves je kontrolirao igru u prvom dijelu, a Villarreal je bio opasniji u nastavku susreta.

Domaćini su od početka krenuli po pobjedu i u ranoj fazi utakmice Alaves je mogao do vodstva, ali vratar gostiju Fernandez upisao je dvije odlične obrane, prvo Ibaiju koji je nakon solo prodora pucao s vrha kaznenog prostora. U nastavku akcije prvi je do odbijene lopte došao Kiko, ali i njegov udarac odlično brani Fernandez.

Svoju bolju igru Alaves je okrunio pogotkom u 35. minuti. Loptu koja je stigla u kazneni prostor gostiju očistio je Mario Gaspar, no ona je došla do Ibaija, koji s vrha kaznenog udarca tuče iz prve i probija raspoloženog Fernandeza za zasluženo vodstvo domaćih 1:0.

Desetak minuta kasnije pred sam odlazak na odmor Alaves je povećao svoju prednost. Nakon jedne akcije na desnoj strani oslobodio se Kiko koji šalje precizni centaršut pred gostujuća vrata, a tamo se najbolje snalazi stoper domaćih Ely koji glavom pogađa za povećanje prednosti za 2:0.

Nakon povratka s odmora na terenu dolazi do promjene snaga, igru preuzima Villarreal koji je nastojao doći do preokreta, dok se domaćini brane. Nakon brojnih prilika Villarreal je uspio smanjiti rezultat u 70. minuti. Ispred Alvesovog kaznenog prostora neopreznoj obrani loptu je oduzeo Mario Gaspar koji je uposlio Bakambua, kongoanski napadač ulazi u kazneni prostor i silovitim udarcem tjera Pacheca na kapitulaciju.

Ispostavilo se da je Bakambu postigao samo počasni pogodak jer u posljednjih 20-ak minuta gosti nisu uspjeli postići i drugi zgoditak s kojim bi došli do boda. Nakon ovog poraza Villarreal je i dalje ostao na petom mjestu, ali sada samo s dva boda više od Bilbaa u borbi za izravan plasman za Europsku ligu. Alaves je s novom, 11. pobjedom ove sezone preskočio Valenciju i sada se nalazi na 11. mjestu s 43 osvojena boda.