Metz
Metz 2:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Branimir Korać • utorak, 18.04.2017.

PSG stigao je do sva tri boda na gostovanju u Metzu gdje je svladao domaćina s 3:2 zahvaljujući pogotku Blaisea Matuidija u drugoj minuti sudačke nadoknade...

Odigran je zaostali dvoboj 31. kola francuske lige, a u njemu je PSG u gostima svladao Metz s 3:2. S ova tri boda Parižani su ostali u igri za naslov prvaka bodovno se poravnavši s Monacom koji ima utakmicu manje.

Dok se Parižani bore za titulu, Metz je u donjem dijelu ljestvice i još uvijek nije osigurao ostanak u ligi, upisao je novi poraz te je od zone ispadanja udaljen svega pet bodova.

U ovom dvoboju imao je priliku uzeti barem bod, gosti su imali dominaciju i inicijativu, ali Metz se vratio iz minusa od dva gola i uspio poravnati u samoj završnici. Ipak, Blaise Matuidi razočarao je domaće navijače pogotkom u 92. minuti.

Nakon pola sata igre PSG se probudio i s dva brza pogotka činilo se da je slomio otpor Metza. Prvo je Cavani glavom iz blizine zabio za vodstvo da bi odmah nakon njega Matuidi povisio na 2:0.

Metz je odgovorio i golovima Jouffrea u 78. i Diabatea u 88. minuti uspio je poravnati na 2:2, ali tu je stao i u završnici ipak upisao poraz.

Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, Javier Pastore ubacio je s desne strane, a Matuidi glavom poslao loptu uz samu vratnicu za pobjedu 3:2.

• Duje7719.04.2017. u 00:10
    Top utakmica, kvalitativno i dramaturški. Za razliku od CL komercijalnog teatra i farse u večernjem terminu.