MAXtv Prva liga, 29. kolo, 21.04.2017, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1715

Dario Dodić • petak, 21.04.2017.

U zanimljivom dvoboju na otvaranju 29. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka došli su do treće uzastopne pobjede, uz puno su muke svladali neugodni Inter iz Zaprešića...

Luca Polizzi
76'
11
Ivan Mamut
85'

Samir Toplak

MAXtv Prva HNL, 29. kolo, Osijek - Inter Zaprešić 2:1 (1:0)

Golovi: 1:0 Lopa (9'), 2:0 Lukić (89'), 2:1 Mamut (90'+4)
Žuti kartoni: Lopa (24'), Lukić (31'), Matas (42'), Mioč (70')/Komorski (33'), Puljić (60')
Crveni kartoni: -/-

Stadion Gradski vrt, Osijek, suci: Ivan Bebek, Goran Perica, Robi Kezele, Josip Lučić

Osijek: Malenica, Barišić (kap.), Perošević, Škorić, Matas, Lukić, Lesjak, Mioč (od 74. Pušić), Knežević (od 56. Vojnović), Ejupi (od 88. Boban), Lopa

Inter Zaprešić: Čović (kap.), Mazalović, Komorski, Begić, Filipović, Kolar, Puljić, Bosec (od 85. Mamut), Šarić, Postonjski, Čale (od 76. Polizzi)

U odličnoj utakmici u Gradskom vrtu Osijek je upisao treću pobjedu u nizu. Nakon Splita i Istre u Gradskom vrtu pao je i Inter Zaprešić, teže od očekivanog do pobjede su došli domaćini, slavivši 2:1.

Iako je prva prilika na utakmici pripala gostima iz Zaprešića, Puljić je opasno prijetio iz slobodnog udarca, ali odlično je reagirao Osijekov vratar Malenica, bolje je krenulo po domaće nogometaše. Igrala se deveta minuta, duboku loptu s centra sjajno je u šesnaestercu gostiju primio Perošević, imao je više nego dovoljno vremena za biranje što će napraviti, odlučio se za ubačaj na glavu Lope, koji poentira za vodstvo Osijeka.

Zoran Zekić prednost je među vratnicama dao Marku Malenici i ostavio Mikulića na klupi, što se pokazalo kao sjajna odluka, Malenica je bez pogovora bio najbolji pojedinac susreta. Činjenica da je Osijekov vratar unatoč dvama pogocima domaćeg sastava bio najbolji pojedinac na terenu, dovoljno govori o tome kako je igrao Inter.

Gosti iz Zaprešića bili su ravnopravni favoriziranom Osijeku u dobrom dijelu susreta, no do posljednjih trenutaka dvoboja nisu pronašli rješenje kako otključati vrata raspoloženog Malenice.

Uz već spomenuti pokušaj Puljića prijetio je i Postonjski iz daleka, ali nije bio precizan. Mogao je Puljić u završnici prvog dijela poravnati rezultat, još je bolje izveo slobodnjak nego u šestoj minuti, ali sjajan je ponovno bio Malenica. Loše vijesti za Zekića stigle su u 24. minuti, Lopa je dobio žuti karton i zbog suspenzije neće moći igrati protiv Rijeke.

U nastavku susreta Osijek se povukao čekajući priliku iz kontre, dok su gosti u nekoliko navrata dobro testirali Malenicu. Lijepo je u 51. tukao Kolar, pogađate, brani Malenica. Iz kornera dobro glavom puca Begić, ali još je jednom dobro reagirao domaći vratar.

Osijek je priliku čekao i dočekao iz kontranapada. U 84. minuti morao je domaći sastav otići na 2:0, Pušić je sjajno proigrao Ejupija, koji je s Peroševićem izbio sam pred Čovića, umjesto dodavanja odlučio se za traljav udarac koji Interov kapetan lagano brani.

Imali su gosti nekoliko prilika kazniti Ejupijevo poigravanje, ali nisu uspjeli matirati Malenicu. Interove promašaje kaznio je Lukić u 89. minuti. S lijeve je strane ubacio Barišić, na prvoj vratnici je do lopte pokušao doći Boban, ali ispred njega odbija je Hrvoje Čale, točno na noge Lukića koji s nekih sedam metara lagano zabija za 2:0 i potvrdu Osijekove pobjede.

U posljednjim sekundama Inter uspijeva doći do počasnog pogotka, lijepo zabija Mamut za konačnih 2:1.