Mihaela Bradovski • subota, 22.04.2017.

Svega četiri dvoboja 34. kola Premiershipa odigrana su ove subote, a Bilićev West Ham odigrao je bez pogodaka protiv Evertona u susretu u kojem je bio bliže pobjedi...

Dvoboj između West Hama i Evertona nikog nije oduševio. Pomalo razočaravajućih 45 minuta u kojima su i jedni i drugi očito više razmišljali kako ne primiti pogodak nego kako ga postići. U takvoj postavci, 0:0 je i očekivan ishod, a s bodom ne mogu biti nezadovoljni niti jedni, a niti drugi.

West Ham je još nešto pokušavao, ali nije mogao probiti obranu gostiju dok s druge strane Everton u 90 minuta nije imao niti jedan jedini udarac u okvir gola.

Middlesbrough je u vrlo teškoj situaciji i porazom protiv Bournemoutha s čak 4:0 dodatno se približio Championshipu. Za ostanak u najvišem rangu, trebat će mu malo čudo. Već nakon 20 minuta sve je bilo jasno. Bournemouth je vodio s 2:0, imao igrača više i gosti su klizili prema porazu.

Već u drugoj minuti domaćin je stigao do vodstva. Odlična akcija Bournemoutha, Pugh je u konačnici u sredini pronašao Joshuu Kinga koji lakoćom zabija za 1:0.

U 16. minuti velika pogreška gostujuće obrane, Bournemouth je to znao kazniti i preko Afobea povećati prednost.

Četiri minute kasnije novi problemi za Middlesbrough, Gaston Ramirez zaradio je drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje nakon čega je bilo jasno da će teško doći makar i do boda u ovom susretu.

U drugom dijelu domaćin je još samo povećao prednost i riješio pitanje pobjednika golovima Pugha i Danielsa za konačnih 4:0.

Do važna tri boda došao je Hull koji je s 2:0 bio bolji od Watforda koji se nalazi u miru sredine ljestvice. S druge strane Hull je u borbi za opstanak i bodovi su mu nužni.

Domaćin je uzeo sva tri boda iako je od 25. minute igrao bez isključenog Niassea, s igračem manje golovima Markovića i Clucasa uzeo je važnu pobjedu.

Jednako vrijedne bodove osvojio je i Swansea koji je istim rezultatom svladao Stoke. Za razliku od Hulla, Velšani su završili susret s 11 igrača, a put prema pobjedi počeli su graditi već u desetoj minuti pogotkom Llorentea.

U drugom dijelu, u 70. minuti, Carroll je zabio za konačnih 2:0 čime Swansea prekida seriju poraza i ostavlja nadu u ostanak u ligi budnom.