Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 2:3 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Dario Dodić • subota, 22.04.2017.

U posljednjem subotnjem susretu 30. kola Bundeslige Borussia Dortmund na gostovanju je kod imenjaka iz Mönchengladbacha slavila preokretom, golijadu je na stranu gostiju potegnuo Guerreiro u 87. minuti...

Nakon ispadanja od Monaca u četvrtfinalu Lige prvaka Borussiji Dortmund trebala je pobjeda na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach. Tuchelovi igrači nisu impresionirali, ali su ipak uz puno muke došli do sva tri boda, susret je završio 3:2.

Puno su bolje utakmicu otvorili gosti iz Dortmunda, nakon što je Reusov pokušaj završio iznad grede iz druge su prilike došli do vodstva. Igrala se deveta minuta kada je Dahoud skrivio jedanaesterac srušivši Pulišića, koji u gol pretvara Marco Reus. Puno će prigovora na dosuđeni jedanaesterac imati domaći nogometaši jer činilo se da se prekršaj dogodio izvan kaznenog prostora.

Mogla je gostujuća Borussia u nekoliko navrata povećati vodstvo, no neiskorištene prilike kaznili su domaćini u završnici prvog dijela. Po tko zna koji put ove sezone pogriješila je obrana gostiju, loptu poklanjaju Hahnu, on je prosljeđuje do Stindla, koji zabija u trećoj uzastopnoj utakmici.

Novi hladan tuš za goste uslijedio je u 48. minuti kada je Schmelzer lijepo pospremio loptu u vlastitu mrežu za vodstvo domaće momčadi.

U 57. minuti Tuchel u igru uvodi Pierre-Emericka Aubameyanga, Togoanac već dvije minute kasnije donosi izjednačenje Borussiji Dortmund. Lijepo mu je asistirao, deveti put ove sezone, Ousmane Dembele.

Obje su momčadi do kraja susreta mogle doći do vodstva i pobjede, no tri boda na kraju osvajaju gosti, Gonzalo Castro ubacio je u 87. minuti s lijeve strane, Guerreiro glavom donosi pobjedu Borussiji Dortmund.