Trio s dna upisao poraze, sve teža situacija za Lučko, Imotski i Zagreb

Mihaela Bradovski • subota, 22.04.2017.

Odigrana su četiri susreta 29. kola Druge HNL u kojem su tri najugroženije momčadi upisale nove poraze. Gorica je slavila protiv druge momčadi Dinama i približila se Rudešu na bod zaostatka...

Nakon što Dinamova prva momčad nije napravila ništa dobroga u derbiju s Hajdukom, poraz je upisao i Dinamo II u sklopu natjecanja u Drugoj HNL. Modri su gostovali kod Gorice koja je slavila s 1:0.

Jedini pogodak na susretu postigao je Luka Smoljo koji je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta u 16. minuti. Kasnije su gosti tražili poravnanje, stvorili nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Goričani tako dolaze na samo bod zaostatka za vodećim Rudešom.

Do vrlo važne pobjede došao je Šibenik koji je s 2:0 svladao desetoplasirano Lučko i tako mu odmaknuo na velikih devet bodova prednosti. Dok gosti ostaju u teškoj situaciji, Šibenčani ipak puno mirnije ulaze u završnicu sezone.

Nekih velikih uzbuđenja na Šubićevcu nije bilo sve do 60. minuti kada je domaćin poveo. Roce je asistirao Josipu Malešu koji prebacuje Radelić-Žarkova i zabija za 1:0. Isti igrač postigao je i drugi pogodak i to u 65. minuti za točku na i i važna tri boda.

U teškoj situaciji je i Imotski koji je odmah ispod Lučkog, a u ovom kolu teško je stradao na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca. Dragovoljci su slavili s 4:0 i tako se posve približili ostanku u ligi.

Domaćin je dugo lomio otpor Imotskog, a slomio ga je u 56. minuti kada je Vice Kendeš načeo mrežu Marija Gudelja. Nakon toga sve je bilo lakše za Sigećane koji preko Ellera, Knezovića i još jednom Kendeša potvrđuju visoku pobjedu.

U najtežoj situaciji je Zagreb koji je upisao novi poraz, ovaj put 3:1 u Dugopolju, te i dalje drži fenjer. Pjesnici zaostaju čak sedam bodova za devetim Hrvatskim dragovoljcem, zaboravili su kako to izgleda upisati pobjedu i jedva čekaju kraj sezone u kojoj će dotaknuti dno.

U Dugopolju su kapitulirali već u petoj minuti kada je Mario Sačer svladao Topića, na 2:0 povisio je Tomislav Ivičić u 34. minuti da bi autogolom Patafte Dugopolje otišao na odmor s vrlo visokih 3:0. U drugom dijelu Balić je uzvratio autogolom za konačnih 3:1.