Dario Dodić • nedjelja, 23.04.2017.

Raspoloženi su strijelci bili u standardnom nedjeljnom terminu 33. kola Serie A. Na krivom kraju dobrog dijela tih golova bio je vratar Palerma Josip Posavec, kojeg su Lazijevi igrači čak šest puta matirali. Udinese je došao do pobjede protiv Cagliarija, u vodstvo je domaćine doveo Stipe Perica prekrasnim golom, a zatim je asistirao za drugi gol. Milan je kod kuće izgubio od Empolija, Mario Pašalić je izborio najstrožu kaznu koju nije realizirao Suso...

Nogometaši Milana upisali su neočekivani poraz na Giuseppe Meazzi protiv Empolija, koji iz kola u kola sve više potvrđuje da zaslužuje ostanak u Serie A. Gosti su u Milanu bili iznimno konkretni, dok su se igrači Vincenza Montelle iznimno trudili promašivati sve i svašta.

29 su udaraca uputili prema golu Skorupskog nogometaši Milana, samo je jedna lopta završila iza leđa sjajnog vratara Empolija, pogodak Lapadule nije bio dovoljan, Empoli je s 2:1 došao do tri važna boda u borbi za ostanak u najvišem rangu talijanskog nogometa.

Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta u dresu Milana, bio je vrlo dobar, izborio je i najstrožu kaznu za domaću momčad, a mogao se i sam u nekoliko navrata upisati u listu strijelaca.

Poveo je Empoli krajem prvog poluvremena, s lijeve je strane korner izveo El Kaddouri, na prvoj je vratnici pronašao Mchedlidzea, koji glavom matira Donnarummu. Sjajnu priliku za izjednačenje imao je Milan u 59. minuti nakon što je Skorupski posve nepotrebno s leđa srušio Pašalića u svom kaznenom prostoru. Vratar Empolija odmah se i iskupio za svoju pogrešku, obranivši Susov udarac s bijele točke.

Osam minuta kasnije Empoli je došao i do drugog pogotka. Dugu je loptu Maccarone glavom spustio na Thiama, koji zabija za 2:0 gostiju. Tražili su domaći igrači zaleđe Thiama, mora se priznati da je situacija bila dvojbena, ali linijski sudac nije signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Lapadula je 20 minuta prije kraja preciznim udarcem s 15-ak metara smanjio na 2:1, ali za više od toga nedostajalo je preciznosti domaćih igrača i sportske sreće. U samoj završnici Ocamposov udarac odsjeda na gredi, Pašalića je u drugoj minuti sudačke nadoknade u posljednji tren blokirao Tello. Mogao je par minuta kasnije Hrvat glavom do pogotka, ali iz teške situacije puca kraj gola.

Udinese je na svom travnjaku s 2:1 svladao Cagliari, bila je to poprilično izjednačena utakmica u kojoj su gosti u završnici mogli i do boda. Kao i u utakmici Milana i Empolija i na Dacia Areni nije realizirana najstroža kazna.

Thereau je u 31. minuti imao priliku iz jedanaesterca dovesti Udinese u vodstvo, ali njegov udarac čita gostujući vratar Rafael.

Iako prilika s obje strane nije nedostajalo pogodak su domaći dočekali tek u 70. minuti, mladi hrvatski reprezentativac Stipe Perica u igru je ušao u 65. minuti upravo umjesto Thereaua i pet minuta kasnije prekrasnim golom s 20-ak metara doveo Udinese u vodstvo.

Tri minute kasnije bilo je već 2:0 za domaći sastav. Nakon ubačaja s desne strane Perica kratko ostavlja loptu za Angellu i odvlači svojeg čuvara, Angella nije imao težak posao, s nekoliko metara trese mrežu i rješava pitanje pobjednika.

Pet minuta prije isteka 90. minute Borriello nakon ubačaja Isle s desne strane postavlja konačnih 2:1.

All Goals & Highlights HD - Udinese 2-1... by ManchesterUniited

Nakon što je tri utakmice proveo na klupi u prvi se sastav Palerma vratio Josip Posavec. U krivo vrijeme, jer napadači Lazija na svom su Olimpicu bili vrlo raspoloženi, dok je Palermova obrana bila tipično nonšalantna pa je hrvatski vratar čak šest puta vadio loptu iz vlastite mreže.

Niti za jedan gol nije bio kriv Posavec, u razmaku od samo 18 minuta, od osme do 26., pet puta su ga matirali domaći nogometaši. Samo je jednoj momčadi u povijesti Serie A uspjelo postići pet golova u prvih 26 minuta utakmice, bio je to Juventus davne 1938. godine protiv Fiorentine. Ciro Immobile otvorio je golijadu u osmoj minuti, isti je igrač povisio na 2:0 dvije minute kasnije.

U samo pet minuta raspoloženi Balde Keita dolazi do hat-tricka, pogocima u 21., 24. (11 metara) i 26. minuti. Domaći su se nogometaši, logično, nakon petarde opustili pa je Rispoli dvama pogocima na otvaranju drugog dijela smanjio na 5:2. Konačnih 6:2 postavio je Crecco u prvoj minuti sudačke nadoknade.

All Goals & Highlights HD - Lazio 6-2 Palermo... by MailOnlineNews