Toulouse
Toulouse 1:1 Nice
Nice

Branimir Korać • nedjelja, 23.04.2017.

U 34. kolu francuskog prvenstva Nice je gostovala u Toulouseu i tražila sva tri boda kako bi ostala uz bok PSG-u i Monacu u borbi za naslov prvaka, međutim unatoč dominaciji odigrala je samo 1:1...

Neopterećeni Toulouse koji je daleko i od borbe za Europu i od borbe za opstanak, ugostio je Nicu i odigrao 1:1. Gosti su bili bolji i bliži pobjedi, ali dominaciju i prilike nisu znali iskoristiti te su na kraju morali biti zadovoljni i bodom.

Ionako je Nice bila autsajder u završnoj borbi za naslov prvaka koja će se, sada je potpuno jasno, voditi samo između PSG-a i Monaca. Nakon ovog dvoboja, zaostatak za Parižanima je šest bodova, a za Monacom tri, no momčad iz Monte Carla ima dvije utakmice manje.

Već u prvom poluvremenu gosti su trebali doći do prednosti. Prvo je lijepu priliku prokockao Mickael Le Bihan koji je pucao preko gola kada je došao pred Albana Lafonta, a slobodni udarac Jeana Serija zaustavila je vratnica.

U drugom dijelu i domaćin je počeo prijetiti te je došao do vodećeg pogotka u 56. minuti kada je Corentin Jean poslao loptu u mrežu nakon dosta odbijanja i loše reakcije gostujuće obrane.

Samo tri minute kasnije Nice je došla do poravnanja. Valentin Eysseric izborio se za loptu nakon kornera i zabio za 1:1.

Ubrzo su gosti tražili kazneni udarac nakon dvoboja Younesa Belhande i Somalije u 16 metara, on nije dosuđen, a do kraja dvoboja domaćin je sačuvao taj bod i praktički osigurao Nici mirnu završnicu sezone jer se gosti gotovo mogu pomiriti s trećim mjestom.