Burnley
Burnley 0:2 Manchester United
Manchester United

Luka Medić • nedjelja, 23.04.2017.

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su na gostovanju kod Burnleyja s 2:0 u 34. kolu Premiershipa. Oba pogotka Manchester je postigao u prvom dijelu, a prvo ime susreta bio je Anthony Martial koji je zabio prvi i namjestio drugi gol...

Izgleda da četvrtfinalni dvoboj protiv Anderlechta odigran u četvrtak, koji je završio tek nakon produžetaka, nije ostavio previše traga na Mourinhovu momčad. Manchester je gostovao kod Burnleyja i na kraju upisao pobjedu za nova tri boda s kojima su se svojim gradskim rivalima, Manchester Cityju, približili na samo bod zaostatka u borbi za Ligu prvaka. United je bio bolji tijekom većeg dijela susreta i na kraju je zasluženo slavio s 2:0.

Iako u četvrtak nije dobio priliku, Wayne Rooney je danas počeo u prvih 11 i od samog početka bio je najopasniji igrač gostiju. U početnih 20-ak minuta imao je nekoliko dobrih prilika, no domaći braniči su pravovremenim reakcijama dobro otklanjali pokušaje gostujućeg kapetana.

U 21. minuti Manchester je bolju igru okrunio pogotkom. United je krenuo u polukontru, Rooney je na desnoj strani uposlio Herreru, Španjolac je iz prve uputio udarac u kazneni udarac gdje se nalazio Martial, a Francuz takve prilike ne propušta te sigurno poentira pored Heatona. Do kraja poluvremena Manchester je uspio povećati svoju prednost, u 39. minuti u prilici za pogodak je ponovno bio Martial, ali je otišao malo u stranu te nije imao najbolji kut za udarac. Heaton je izašao s vrata ne bi li omeo Francuza koji se ipak snalazi, provlači loptu pored vratara domaćih, a do nje prvi dolazi Rooney koji pored domaćih igrača uspijeva ugurati loptu u mrežu.

Domaćini su inicijativu prepustili favoriziranim gostima i nisu imali previše prilika za vodstvo. Zapravo nisu stvorili nijednu konkretnu priliku, jer nijednom nisu uputili udarac u okvir De Geinih vrata. Bilo je pokušaja, ali ili su bili neprecizni pa bi završili pored vrata, ili bi obrana gostiju otklonila tu opasnost i tako pomogla svom vrataru koji se danas i nije previše naradio.

U nastavku susreta Manchester je malo spustio ritam, ali je i dalje imao kontrolu nad utakmicom. U drugih 45 minuta najraspoloženiji je bio najskuplji igrač u povijesti nogometa, Paul Pogba, ali Francuz se nije uspio upisati u strijelce. Jedan udarac iz daljine, koji je išao u donju desnu stranu Heaton je uspio obraniti, dok je u posljednjim trenucima susreta bio malo bliže golu kada je odlučio ponovno iskušati udarac, ali tada nije bio previše precizan, lopta je prošla pored vrata.

S nova tri boda Manchester nastavlja lov za svojim sugrađanima, ali i za najvećim rivalima, nogometašima Liverpoola koji se nalaze ispred njih na tablici. United je na petom mjestu sa 63 boda, City je na četvrtom mjestu s bodom više. Liverpool je treći sa 66 bodova, ali Redsi imaju utakmicu više od oba Manchestera. Burnley je s ovim porazom ostao na 15. mjestu s 36 osvojenih bodova, samo pet više od zone ispadanja.