Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.04.2017.

2:1 pobjedom u Lyonu Monaco je napravio ogroman korak prema naslovu prvaka Francuske. Golovima Falcaa i Mbappea momčad iz Monte Carla uzela je vrlo vrijedna tri boda...

Gostovanje u Lyonu po mnogima bilo je ključno u težnjama Monaca da osvoji naslov prvaka Francuske. Pobjedom na ovom gostovanju Monaco se bodovno izjednačio s PSG-om, no ima utakmicu manje i znatno lakši raspored do kraja. Parižani još imaju teška gostovanja u Nici i St. Etienneu dok Monaco nema takvih mina na svom putu.

U Lyonu je u prvom poluvremenu došao do vodstva 2:0, domaćin je smanjio u nastavku, ali Jardimova momčad nastavila je s dobrom igrom i zadržala vodstvo.

U 36. minuti Monaco je stigao do vodstva. Nakon kornera Kamil Glik ubacio je loptu u peterac, Radamel Falcao potpuno je zaboravljen i sam kao duh šalje loptu glavom u mrežu iz neposredne blizine.

U najgore vrijeme dolazi i drugi pogodak gostiju, Silva je sjajno proigrao Mbappea koji po tko zna koji put potvrđuje nevjerojatan potencijal i rutinski pogađa za 2:0 u 44. minuti.

Vrlo brzo u drugom dijelu došao je Lyon do smanjenja zaostatka, Depay je ubacio iz kornera, u skoku je najviši bio Lucas Tousart i ostavio Subašića bez šanse.

Do kraja susreta unatoč nastojanjima domaćina, nije došlo do poravnanja, Monaco je zadržao vodstvo i uzeo tri velika boda.

U još jednom nedjeljnom dvoboju pobjednika nije bilo. St. Etienne je ugostio Rennes i remizirao 1:1 u susretu u kojem su oba pogotka pala u završnici prvog dijela.

Prvo je Robert Berić doveo St. Etienne u vodstvo u 40. minuti da bi poravnao Edson Mexer u 45.