Premier liga, 34. kolo, 25.04.2017, 20:45 h
Chelsea
Chelsea 4:2 Southampton
Southampton

Branimir Korać • utorak, 25.04.2017.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Chelseaja i zasluženo su uzeli sva tri boda protiv Southamptona. Na Stamford Bridgeu slavili su s 4:2 i tako se posve približili naslovu prvaka Engleske...

Pritisak prelazi na stranu Tottenhama koji u srijedu nema izbora i mora svladati u gostima Crystal Palace, "ubojicu velikih". Palace je u kratko vrijeme stizao do pobjeda protiv Chelseaja, Arsenala, Liverpoola, a sada može zaustaviti i Tottenham čime bi mu zadao udarac u borbi za naslov prvaka.

Chelsea je svoj dio posla u 34. kolu odradio. Ugostio je Southampton, odigrao vrlo kvalitetnu utakmicu i slavio s 4:2. Dva gola Diega Coste te po jedan Edena Hazarda i Garyja Cahilla bili su dovoljni za tri boda.

Southampton je bio u dobrom nizu do prošlog vikenda kada je na svom travnjaku teško stradao od Manchester Cityja, a nimalo mu nije pomoglo to što je odmah morao u goste Chelseaju koji jednostavno nema pravo na gubitak bodova u borbi za naslov prvaka Engleske.

Krenulo je sjajno za Chelsea koji je poveo već u petoj minuti susreta. Costa je dobio loptu na polovici gostiju, ušao u kazneni prostor, a onda uočio Hazarda koji se odlično oslobodio te povratnu loptu iz prve pospremio u suprotni kut gola Frasera Forstera.

Prošla sezona bila je izuzetno frustrirajuća za Hazarda koji kod Mourinha nikako nije pronalazio pravu formu, ali Conte ga je preporodio i ovo mu je bio već 15. ovosezonski pogodak.

Southampton je uspio doći do poravnanja u 24. minuti i to dosta sretnim pogotkom nakon odbijanja lopte poslije kornera i u konačnici od Romeua ušla je u mrežu.

Do odlaska na odmor domaćin je vratio prednost na svoju stranu i to zasluženo. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Kante je ubacio loptu u 16 metara, Alonso ju je glavom prebacio u sredinu gdje je Gary Cahill koji pogađa za 2:1.

U drugom dijelu vrlo slična utakmica, a simultanku je odigrao Diego Costa. Španjolac je u 54. minuti povisio na 3:1 vrlo lijepim pogotkom glavom iz teške situacije nakon što se othrvao braniču. Još jednom je potvrdio iznimnu fizičku snagu i snalažljivost pred golom.

Točku na i stavio je u 89. minuti iz vrlo lijepe akcije nakon kombinacije prvo s Hazardom, a onda i Pedrom za 4:1 da bi u posljednjim sekundama susreta Ryan Bertrand smanjio na konačnih 4:2.

Chelsea je podignuo prednost nad Tottenhamom na sedam bodova, ima utakmicu više, ali je ovom pobjedom napravio novi korak prema tituli prvaka Engleske.