Barcelona 7:1 Osasuna
Osasuna

Dario Dodić • srijeda, 26.04.2017.

Nogometaši Barcelone poigrali su se s Osasunom na Camp Nouu u sklopu 34. kola Primere. Leo Messi nastavio je tamo gdje je stao protiv Real Madrida, odličan je bio i Ivan Rakitić, a prvijenac u dresu Barce postigao je Javier Mascherano...

Barcelona se lagano na svom Camp Nouu obračunala s posljednjeplasiranom momčadi La Lige, Osasunom. Barca je nastavila tamo gdje je stala protiv Real Madrida, na krilima genijalnog Lea Messija s više nego uvjerljivih 7:1 pobijedila je Osasunu koja će uskoro i matematički potvrditi ispadanje iz lige.

Barcelona je došla do desete uzastopne pobjede na svom travnjaku, najduži je to niz pobjeda Barce otkad je kormilo blaugrane preuzeo Luis Enrique. Osasuna je hrabro ušla u susret, ali Messi nije imao razumijevanja za fenjeraše, već u 12. minuti krade loptu neopreznom Faustu, ulazi u šesnaesterac gostiju i elegantno prebacuje Sirigua za vodstvo Barce. Proslavile su tribine kao što je Messi proslavio protiv Real Madrida, uzdignutim dresovima s Messijevim imenom.

Nakon pola sata bilo je 2:0, danas iznimno raspoloženi Ivan Rakitić lijepo je s desne strane proigrao Andrea Gomesa, koji s penala još ljepše pogađa za povećanje vodstva domaće momčadi.

Na otvaranju drugog poluvremena Osasuna smanjuje zaostatak za Barcelonom. Busquets je skrivio slobodan udarac na nekih 25 metara od gola, Torres prebacuje živi zid i lijepo pogađa u Ter Stegenov kut, Barcin je vratar krivo procijenio da će Torres gađati kut koji je pokrivao živi zid.

Primljeni gol samo je razljutio Barcelonu, koja je osam minuta kasnije ponovno otišla na dva gola prednosti. Korner je s lijeve strane izveo Rakitić, Pique lijepo prsima, a možda i rukom, prima loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali šalje loptu u vratnicu. Lopta se odbija na noge Gomesu koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

Ubrzo se po drugi put u strijelce upisao i Messi, proigrao ga je Rakitić, Argentinac s ruba kaznenog prostora pogađa sami lijevi kut Osasuninog gola, jedino mjesto do kojeg Sirigu nije mogao. Bilo je to sve od čudesnog Messija, Enrique ga vadi iz igre u 63. minuti.

Minutu kasnije u strijelce se prvi put upisuje Paco Alcacer na lijepo dodavanje Arde Turana, za 5:1. Gol kojem su se najviše veselili domaći navijači i igrači uslijedio je u 67. minuti kada je sudac Munuera Montero pokazao na bijelu točku za Barcu. Penal je trebao izvesti Rakitić, no Hrvat loptu daje Javieru Mascheranu, Argentinac zakucava loptu pod gredu i postiže svoj prvi pogodak u dresu Barcelone u svom 194. nastupu.

Konačnih 7:1 svojim drugim golom postavio je Paco Alcacer u samoj završnici susreta. Ivan Rakitić bio je među boljima u dresu Barcelone, odigrao je svih 90 minuta.