Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 2:6 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2017.

Nakon traumatičnog poraza u El Clasicu, Real Madrid gostovao je u La Coruni i upisao vrlo visoku pobjedu 6:2. Zinedine Zidane potpuno je promiješao početnu postavu i to se pokazalo kao pun pogodak...

Već sama objava putnika na gostovanje u La Coruni gdje nije bilo Cristiana Ronalda, dala je naslutiti da bi Zinedine Zidane mogao istrčati sa šarenim sastavom. Međutim malo tko mogao je predvidjeti baš tolike promjene za koje se odlučio Realov trener.

Naime od onih koji su krenuli u dvoboj s Barcelonom, u prvih 11 u La Coruni bili su samo Marcelo i Nacho. Novi vratar, potpuno novi vezni red i napad.

Svu eventualnu nervozu i sve moguće probleme Real je vrlo brzo izbjegao. Već u 55. sekundi stigao je do vodstva, Isco je lijepo proigrao Moratu koji iskosa "probija" Luxa i zabija za 1:0.

Omogućilo je to Madriđanima da zaigraju mirnije u nastavku susreta, Deportivo je taj pogodak dodatno šokirao i bilo je samo pitanje kada će pasti novi pogodak. To se dogodilo u 14. minuti nakon lijepe akcije, Vazquez je u konačnici proigrao Jamesa Rodrigueza koji zabija za 2:0.

Nastavili su se napadi gostiju, vrlo dobro igrao je i Mateo Kovačić koji je krenuo od prve minute, ali do sljedećeg pogotka ipak je došao domaćin. U 35. minuti Kakuta je pucao prema Casilli, lopta je došla do Andonea koji s peterca zabija za smanjenje zaostatka.

Uslijedilo je razdoblje u kojem je Deportivo prijetio poravnanjem, dobru priliku imali su Kakuta i Sidnei, a nakon što oni nisu zabili, Real Madrid ubio je utakmicu. U 44. minuti Marcelo je ubacio, a Lucas Vazquez iz blizine zabio za 3:1.

Pogodak neposredno prije odmora bio je ono što su gosti trebali. Na poluvremenu igru je napustio vratar Deportiva Lux koji je zaradio udarac u glavu tijekom prvog dijela da je umjesto njega na vrata poslan Tyton.

U drugom dijelu gosti su samo potvrdili pobjedu, nastavili su s dobrom igrom i napunili mrežu Deportiva.

U 66. minuti Morata je asistirao Jamesu za četvrti pogodak, a 15 minuta prije kraja Isco je povisio na 5:1. Smanjenje domaćinu donio je Joselu u 84. minuti da bi konačnih 6:2 udarcem iz daljine postavio Casemiro.

Realove rezerve tako su pokazale da Zidane mora i može na njih računati, a nas posebno raduje dobar nastup Matea Kovačića u sredini terena kroz svih 90 minuta.