Split Tommy na krilima Rafinhe nanio prvi poraz oslabljenom Nacionalu i osigurao drugo mjesto

Dario Dodić • petak, 28.04.2017.

Malonogometaši Split Tommyja u posljednjem su kolu regularnog dijela prvenstva nanijeli prvi poraz Nacionalu i osigurali drugu poziciju pred početak doigravanja...

Tek u 22. kolu 1. HMNL nogometaši Nacionala doživjeli su prvi prvenstveni poraz. Teško je reći da je bio neočekivan, jer izabranici Kujtima Morine protiv Split Tommyja su se mučili i s punim sastavom, u oslabljenom sastavu bez Tihomira Novaka, Roka Mordeja i s vrlo limitiranom minutažom Franca Jelovčića nisu imali velike šanse u derbiju kola.

Međutim, Nacional ima relativno širok kadar kvalitetnih igrača pa su i bez navedenih prvotimaca poprilično dobro stajali veći dio susreta protiv Tommyja. U prilično otvorenom susretu prštale su prilike s obje strane, odlično su branila oba vratara i Splitov Ivo Jukić i Naiconalov Ivan Pavlić.

Bolje su dvoboj otvorili domaći malonogometaši, u desetoj minuti Josip Suton krade loptu Rajčeviću i dodaje do Rafinhe, koji zabija svoj prvi pogodak u utakmici. U 17. minuti na sličan način povećavaju vodstvo Splićani. Ovog puta Jakov Grcić krade loptu Dariju Šestiću, strijelac je ponovno isti, Rafinha špicom probija Pavlića.

Iako je imao solidnih prigoda i u prvih 20 minuta, Nacional je u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje, a dobru su igru okrunili pogotkom već u 22. minuti. Šestić je napravio veći dio posla, lijepo je okrenuo Rafinhu i poslao oštru loptu na drugu vratnicu, gdje Postružin samo postavlja nogu i posprema je u praznu mrežu za 2:1.

S druge je strane prijetio Koturović, ali dobro se postavlja Pavlić. Nacional je nakon lijepe akcije mogao doći i do izjednačenja, lijepo su kombinirali Jakovljević i Postružin, u konačnici Šestić puca malo kraj gola.

Opasno je prijetio i Rajčević, ali puca malo preko gola, nakon njega i Postružin nije bio precizan, akciju je zakuhao Čujec. Split je još jednom pokušao preko Koturovića nakon pogreške umornog Postružina, ali na pravom je mjestu još jednom bio Ivan Pavlić.

Nacionalove promašaje domaći igrači kažnjavaju u 34. minuti, bila je to jednostavna akcija nakon kornera, zaspao je Rajčević, Rafinha dolazi do hat-tricka, Split do 3:1. U istoj je minuti Rafinha mogao i četvrti put zatresti mrežu, ali odlično brani Pavlić.

Rajčević se donekle iskupljuje pogotkom kroz noge Jukiću u 37., Morina se u posljednjim minutama odlučuje izvaditi vratara i u igru ubaciti i Jelovčića. Igra s igračem više nije urodila plodom, tek je Rafinha pokušao pogoditi prazan gol u tri navrata, ali rezultat se nije mijenjao.

Nacional i Split u prvom krugu doigravanja odmaraju i čekaju protivnike u polufinalu.