Villarreal
Villarreal 3:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Petar Jenjić • petak, 28.04.2017.

U prvom susretu 35. kola španjolske Primere nogometaši Villarreala na domaćem su parketu bili bolji od Sporting Gijona rezultatom 3:1 za koji je Duje Čop odigrao cijeli susret...

Kvalitetnija momčad Villarreala nije imala prevelikih problema na domaćem terenu protiv Sporting Gijona, slavili su rezultatom 3:1 čime su upisali treću uzastopnu pobjedu, ostajući u igri za četvrto mjesto sa Sevillom.

Pred momčadi iz Gijona teški su tjedni u borbi za ostanak. Ostavljajući po strani što se muče s formom, u posljednja tri kola moraju pobijediti sve tri utakmice i nadati se kiksu Leganesa. Večeras su imali nekoliko vrlo dobrih prigoda za dolazak u vodstvo i eventualno pokušaj iznenađenja, ali nisu imali niti dovoljno sreće.

Nakon što je Žuta podmornica dominirala terenom prvih dvadesetak minuta, inicijativu su preuzeli gosti koji su stvorili dvije sjajne prigode po gol Andresa Fernandeza. U 24. minuti je sjajno s ruba kaznenog prostora opalio Moi Gomez, ali je pogodio samo u gredu. Vratar domaćina teško da bi mogao nešto više napraviti.

Ipak, Fernandez je zablistao nekoliko minuta kasnije kada je sjajno nakon kornera glavom pucao Xavi Torres u donji lijevi kut, ali je čuvar mreže Villarreala još boljom refleksnom obranom spriječio siguran pogodak.

Kazna je vrlo brzo uslijedila na drugoj strani, Rodrigo Hernandez je glavom uposlio Roberta Soldada, obrana Sportinga se nije na vrijeme postavila kako treba pa je napadač Villarreala ostao neometan u završnici, pogodivši za vodstvo svoje momčadi.

Tek dvije minute nakon što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu, domaćin je postigao drugi pogodak. Jonathan dos Santos je lijepo proigrao Cedrica Bakambua u prostor, igrač domaćina je istrčao sam pred vratara i bez većih ga problema matirao.

Nesebični Bakambu je u 55. minuti nesebično proigrao Roberta Soldada koji je potpuno neometan s deset metara promašio prazan gol. Spomenuti dvojac je vrlo brzo zamijenio uloge, ovog je puta Kongoanac bio precizniji pa je postigao svoj drugi gol na susretu.

Tračak nade gosti su dobili u 73. minuti kada je povratnu loptu dočekao Douglas Pereira i isprve neobranjivo opalio u daljnji kut Villarrealovog gola. Ipak, rezultat se do kraja nije promijenio.

Duje Čop je odigrao cijeli susret za goste.