Petar Jenjić • petak, 28.04.2017.

Saznali smo i trećeg sudionika Final Foura Eurolige, bit će to madridski Real koji je slavio u gostima kod Darušafake 89:78 i prošao s ukupnih 3-1. Posljednjeg ćemo sudionika otkriti za nekoliko dana jer je Olympiakos slavio u gostima kod Perasovićevog Efesa 74:62 i izborio petu utakmicu na domaćem terenu...

Efikasni Madriđani ipak su odradili posao do kraja u Istanbulu. Svladali su Darušafaku rezultatom 89:78 i s ukupnih 3-1 prošli na Final Four, četvrti put u posljednjih pet sezona.

Španjolska je momčad bila bolja od samog početka i držala prednost na svojoj strani. Kao i u prošloj utakmici, imali su 17 poena prednosti početkom posljednje četvrtine (82:65), međutim, Darušafaka radi seriju 17:4 i dolazi na samo četiri koša minusa, dvije minute prije kraja. Uzvratio je Sergio Llull s pet uzastopnih poena i do kraja susreta više nije bilo snage za novi povratak turskog sastava.

"Mislim da smo jako dobro kontrolirali utakmicu protiv momčadi koja to jako često ne dopušta. Napravili smo neke greške, ali smo sjajnom trećom četvrtinom došli do velike prednosti. Tada se Darušafaka vratila, ali mi smo ostali mirni i uspjeli smo privesti utakmicu u našu korist. Dominirali smo u gotovo svim aspektima igre i to znači da smo odradili sjajan posao.", rekao je trener Reala Pablo Laso.

Do pobjede ih je predvodio Sergio Llull sa 17 poena (4/7 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 6/6) i pet asistencija, dok su po 15 koševa dodali Trey Thompkins (6/10 iz igre, slobodna bacanja 3/4) i Anthony Randolph (5/8 iz igre, slobodna bacanja 4/4).

Najbolji je kod Darušafake bio Brad Wanamaker s 25 koševa (7/10 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 8/8). Ante Žižić je zaključio susret sa šest poena (2/2 za dva, slobodna bacanja 2/3), šest skokova i jednom blokadom za 21 minutu provedenu na parketu.

Nakon vrlo slabog nastupa prije dva dana, košarkaši Olympiakosa pokazali su drugo lice u novoj gostujućoj utakmici. Izdržali su pritisak i uspjeli doći do pobjede protiv Anadolu Efesa rezultatom 74:62 čime su izborili posljednju petu utakmicu koja se igra u Pireju.

Gotovo sve je bilo izjednačeno nakon tri četvrtine, grčki je sastav imao tek poen prednosti uoči posljednjih deset minuta (55:54). Međutim, tada je Perasovićeva momčad podbacila, ubacivši tek osam poena što razumljivo nije bilo dovoljno za doći do pobjede. Olympiakos je četiri i pol minute prije kraja došao do dvoznamenkaste prednosti i mirno je održavao do kraja susreta.

"Važna pobjeda za sve nas, u posljednje dvije utakmice nismo igrali kako želimo. Mučili smo se i u obrani i u napadu, ali danas smo pokazali karakter i odigrali veliku utakmicu. Ipak, ništa još nije gotovo, rezultat je poravnat na 2-2 i treba nam još jedna pobjeda. Košarka je momčadski sport, ne pobjeđuje pojedinac, već cijela momčad. Svi su važni.", rekao je poslije utakmice Vassilis Spanoulis.

Upravo je Spanoulis predvodio svoju momčad s 18 poena (1/2 za dva, 5/11 za tricu, slobodna bacanja 1/3), Georgios Printezis je dodao 11 koševa (3/6 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/4).

Jedini je dvoznamenkast kod Efesa bio Jayson Granger sa 17 poena (6/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i osam skokova.