Espanyol
Espanyol 0:3 Barcelona
Barcelona

Petar Jenjić • subota, 29.04.2017.

Do pobjede u novom gradskom derbiju s Espanyolom došla je Barcelona koja je slavila rezultatom 3:0 i s nova tri boda ostaje na vrhu prvenstvene ljestvice. Strijelac drugog pogotka bio je Ivan Rakitić na dodavanje Lea Messija...

Espanyol - Barcelona 0:3 (0:0)

La liga, 35. kolo:
Barcelona - Cornella-El Prat
Sudac: Alberto Undiano Mallenco

Golovi: 0:1 Luis Suarez (50'), 0:2 Ivan Rakitić (77.), 0:3 Luis Suarez (87.)
Žuti kartoni: Moreno (14'), Caricol (58'), Fuego (68')
Crveni kartoni: -/-

Espanyol: Lopez, Rios, David Lopez, Reyes, Martin Caricol, Jurado, Sanchez, Fuego (od 79. Roca), Piatti (od 66. Perez), Gerard, Caicedo (od 61. Baptisao)

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Gomes (od 78. Mascherano), Messi, Luis Suarez, Neymar

Nakon velike pobjede u El Clasicu, Barcelona je nastavila s pobjedama čime je zadržala prvo mjesto ispred najljućih rivala, iako su nakon današnjeg dana poravnati na ljestvici s 81 bodom. Danas su slavili na gostovanju kod gradskog rivala Espanyola 3:0 uz pogodak hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

Nije to bila još jedna briljantna utakmica Barcelone koja se jako mučila u današnjoj utakmici, unatoč pobjedi igrom nikako ne mogu biti zadovoljni. Do prvog i trećeg su pogotka došli zbog katastrofalnih grešaka braniča Espanyola koji je morao igrati otvorenije pa je kod drugog više prostora dobio Leo Messi i lijepo asistirao za već spomenuti pogodak Rakitića.

Hrabro i vrlo visoko se postavio Espanyol, kao što se i moglo očekivati da će krenuti protiv gradskog rivala. To im se moglo isplatiti već u petoj minuti kada je Jurado utrčao u kazneni prostor, ali je pucao vrlo slabo i tek pored gola. Nakon obećavajućeg početka, konce igre je preuzela Barcelona, ali unatoč visokom posjedu lopte nisu ozbiljnije zaprijetili prema golu Diega Lopeza.

Čvrsta i kompaktna obrana domaćina bila je žrtva katastrofalnog dodavanja Jurada u 50. minuti koji je "odigrao" u for prema Luisu Suarezu, Urugvajac se našao sam pred vratarom Espanyola i lagano pospremio loptu u mrežu. Barcelona je pritisnula i tražila novi pogodak, vrlo blizu je bila u 60. kada je Neymar pucao pod samu gredu, ali je Diego Lopez obranio i izbacio u korner.

Uslijedio je pritisak domaćina u potrazi za izjednačujućim pogotkom. Juardo se pokušao iskupiti za pogrešku i u 70. minuti je sjajno pucao, ali je Ter Stegen obranio.

Priča je bila gotova u 77. minuti, Leo Messi je lijepo prošao kroz sredinu, proigrao Ivana Rakitića koji je glatko pogodio daljnji kut Espanyolovog gola i upisao se u strijelce. Još jedan poklon dobila je katalonska momčad u 87. minuti, Aaron Martin je promašio loptu kod ubačaja Messija, lopta je došla do Suareza koji postiže drugi pogodak na utakmici.

Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za goste.

All Goals & highlights HD - Espanyol 0-3... by mamiewaymire