Las Palmas
Las Palmas 0:5 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Luka Medić • subota, 29.04.2017.

U susretu 35. kola Primere, Las Palmas je ugostio Atletico iz Madrida, a gosti su slavili s čak 5:0. Atletico je u prvih 18 minuta postigao tri pogotka, u nastavku gosti iz glavnog grada poentirali su još dva puta, a domaći su utakmicu završili s desetoricom...

Atletico sa Sevillom vodi veliku borbu za izravan plasman u Ligu prvaka naredne sezone, a Madriđani su se, nakon ovotjednog neočekivanog poraza od Villarreala pred svojim navijačima, ponovno vratili na pobjednički put te su zadržali prednost nad Andalužanima, barem i nakon ovog kola. Las Palmas je s druge strane nastavio svoj crni niz u kojeg su upali sredinom, također petardom, od Bilbaa, i od tada su u četiri utakmice osvojili samo jedan bod. Od hrvatskih nogometaša nastupio je samo Alen Halilović, dobio je priliku u početnoj postavi, a zamijenjen je u 64. minuti. Marko Livaja odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona, dok je kod gostiju, već duže vrijeme, ozlijeđen Šime Vrsaljko.

Simeonova momčad povela je već u drugoj minuti, Niguez je probio po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor gdje natrčava Gameiro i iz peterca lagano probija Varasa za vodstvo gostiju na samom početku utakmice. Nakon 15-ak minuta Varas ponovno mora po loptu u mrežu, a asistent kod prvog pogotka Niguez sada je u ulozi strijelca. Koke je izveo korner s desne strane, a u domaćem kaznenom prostoru najbolje se snašao Niguez. Stoper domaćih Bigas, koji nije uspio zaustaviti veznjaka Atletica, tražio je od suca prekršaj, ali do toga nije došlo i Atletico je poduplao svoju prednost.

Novi pogodak stigao je samo minutu kasnije, Gaitan je pronašao Gameira koji je iskoristio nepostavljenu obranu Las Palmasa i ušao u kazneni prostor. Udarac francuskog napadača pokušao je zaustaviti Castellano, ali nije uspio zaustaviti Gameira koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Las Palmas je imao svojih prilika koje nije uspio iskoristiti, a najviše su se domaći iskazali u zadnjih 20-ak minuta prvog dijela. Pokušavali su tada Castellano, čiji je udarac odličnom reakcijom obranio Oblak, dok je Boatengov udarac završio pored vrata. Nakon povratka s odmora i prilike Gameira, kojeg je za hattrick zaustavila vratnica, pokušao je i Halilović, ali ponovno je Oblak odličnom reakcijom spriječio domaće da smanje rezultat.

Ako Las Palmasa nisu „ubila“ tri pogotka koja su primili u prvih 18 minuta, onda je situacija iz 65. minute kada je drugi žuti karton dobio Kevin-Prince Boateng.

Ubrzo nakon toga Atletico koristi brojčanu prednost i do kraja susreta postiže još dva pogotka. Prvo su u 72. minuti susreta nakon duge akcije dupli pas na desnoj strani odigrali Thomas i Correa, Thomas je ušao u kazneni prostor, primio povratnu loptu i mirno poentirao za 4:0. Točku na i uspješnog posjeta Atletica na Kanarske otoke postavio je Fernando Torres u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Filipea Luisa.

Atletico je odradio još jednu dobru utakmicu, u pet pogodaka čak se osam različitih igrača upisalo u asistente ili strijelce, jedino su Niguez, koji je jednom asistirao i jednom postigao pogodak i dvostruki strijelac Gameiro sudjelovali kod dva pogotka. Atletico je ostao na trećem mjestu s tri boda viška od Seville, dok je Las Palmas ostao na 14. mjestu s 39 bodova.