MAXtv Prva liga, 31. kolo, 01.05.2017, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2014
Suci: Marin Vidulin, Borut Križarić, Bojan Zobenica
Osijek
Osijek
Antonio Perošević 55' (11m)
1:0 Lokomotiva
Lokomotiva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.05.2017.

U posljednjem susretu 31. kola MAXtv Prve lige Osijek je ugostio momčad Lokomotive i upisao minimalnu pobjedu. S ova tri boda ponovno je poravnat s Hajdukom u borbi za treće mjesto...

Uoči velikog dvoboja na Poljudu protiv Hajduka, Osijek je ugostio Lokomotivu i tražio sva tri boda kako bi ostao bodovno poravnat s Hajdukom, ali i vratio se nakon poraza u prošlom kolu na Rujevici.

Dvoboj protiv Lokosa nije bio lagan, ali Osječani su na kraju slavili. Presudio je samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Osječani su imali nešto više prilika, no ostale su neiskorištene. Posebno opasno pred golom Šempera bilo je u samoj završnici poluvremena kada su pokušavali Lopa, Matas i Lukić, no lopta nije htjela u mrežu.

Neposredno prije toga dobru priliku imali su i gosti, no Antunović iz dobre pozicije nije uspio naciljati kut i lopta je otišla malo pokraj vratnice.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Osijek je došao do vodstva. Dvoboj Valentića i Kneževića u kaznenom prostoru završio je padom osječkog veznjaka što je bilo dovoljno za Vidulina da pokaže na 11 metara. Siguran izvođač bio je Perošević.

U nastavku susreta Lokomotiva je prijetila najčešće udarcima izvana koji nisu predstavljali veliki problem za Malenicu, a najveću šansu propustio je u samoj završnici Endri Cekici. Nakon ubačaja u kazneni prostor, dobro je pucao glavom, ali lopta je ipak prošla pokraj gola.

Osijek je ispunio cilj i uzeo sva tri boda uoči gostovanja na Poljudu koje će najvjerojatnije odlučiti o trećem mjestu. S druge strane Lokomotiva dočekuje Rijeku.