Málaga
Málaga 4:2 Sevilla
Sevilla

Luka Medić • ponedjeljak, 01.05.2017.

U posljednjem susretu 35. kola Primere Malaga je ugostila Sevillu, a domaći sastav slavio je s 4:2. Za domaćine pogotke su postizali četiri različita igrača, dok je za Sevillu dvostruki strijelac bio Vasquez...

Sevilla nije uspjela zadržati korak s Atleticom u borbi za izravan plasman u Ligu prvaka. Momčad koju vodi Jorge Sampaoli odigrala je još jednom dobru utakmicu, ali gosti nisu koristili svoje prilike unatoč tome što su veći dio susreta držali loptu pod svojom kontrolom. Malaga je bila uporna i koristila je ono malo prostora što bi joj Sevilla prepustila i na kraju došla do pobjede i nova tri boda.

Od samog početka gledali smo dobru, ali i agresivnu utakmicu, u čemu je prednjačila Sevilla. Gostujući nogometaši su u prvih 20-ak minuta sakupili dva žuta kartona, ali su u tom periodu bili superiorniji od domaćina. Priliku je imao Escudero, koji je nakon solo prodora pucao ravno na vrata domaćih, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

Malaga je prvi put zaprijetila u 20. minuti susreta, no kao i kod pokušaja Seville, i udarac Ramireza prošao je uz vratnicu. Ipak u 30. minuti Sevilla je povela, Vasquez je poveo napad i odigrao za Ben Yeddera koji probija po desnoj strani i ulazi u kazneni prostor i vraća povratnu loptu za Vasqueza koji preciznim udarcem s malo više od deset metara zabija za vodstvo gostiju 1:0.

Ipak to vodstvo nije potrajalo niti deset minuta, vrlo brzo izjednačila je Malaga. Nakon jednog neuspješnog ubacivanja lopte u kazneni prostor gostiju, obrana Seville nije najbolje reagirala, lopta nije odbijena dovoljno daleko nego tek do Recia koji je poslužio Fornalsa, a ovaj, prvo izbjegava pokušaj bloka, a onda i preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora pogađa same rašlje. Rico se ispružio koliko se god mogao, ali nije mogao obraniti siloviti udarac nogometaša Malage.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo pet minuta igre u nastavku, Malaga je preokrenula rezultat u svoju korist. Ramirez je iskoristio jednu nepažnju u gostujućoj obrani, pokupio je loptu i krenuo sam na Rica te je bez problema u situaciji jedan na jedan ponovno poslao vratara Seville po loptu u mrežu.

Ipak šest minuta kasnije Sevilla je uspjela izjednačiti. Sarabia je poslalo jednu dugu loptu u kazneni prostor domaćih, Munoz je pokušao otkloniti tu opasnost, loše je zahvatio tu loptu i zapravo ju je samo smirio za Vasqueza koji u maniri rasnog strijelca špicem s nekih 6-7 metara ponovno postiže pogodak Kamenom.

Ipak do kraja susreta Malaga je postigla još dva pogotka i tako zaključila utakmicu. Prvo je u 77. minuti Ramirez izveo slobodni udarac s nekih 25-30 metara, a najbolje se u skoku snašao Llorente koji je tako ponovno doveo Malagu u vodstvo.

Pred sam kraj susreta Malaga je dobila priliku iz najstrože kazne. Ramirez je prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor gdje ga je dočekao Pareja i klizećim startom oborio na pod. Jedanaesterac je odlučio izvesti sam Ramirez, ali nije se uspio upisati po drugi puta u strijelca, Rico je pogodio stranu i obranio njegov pokušaj. Ipak do odbijene lopte stigao je Carlos koji je bez poteškoća ubacio loptu u nebranjenu mrežu za konačnih 4:1.

Tako su svi oni koji su došli na Rosaledu vidjeli najefikasniju utakmicu u ovoj godini na Malaginom stadionu, no ipak to nije najefikasnija utakmica sezone koju je Malaga odigrala pred svojim navijačima, pošto su u studenom prošle godine s 4:3 svladali Deportivo iz La Corune. Malagi ova pobjeda ne znači mnogo, čisto je estetski popravila svoje stanje na tablici, s ovom pobjedom preskočila je Valenciju i sada je na 12. mjestu. Sevilla je sada u neugodnoj poziciji, osim što se ovim porazom propustila izjednačiti s Atleticom, pala je i prednost nad petoplasiranim Villarrealom koja sada iznosi samo pet bodova, a do kraja prvenstva ostale su još samo tri utakmice.