Olympiakos do novog Final Foura, Perasovićev Efes ipak nije uspio

Petar Jenjić • utorak, 02.05.2017.

Olympiakos je došao do šestog Final Foura Eurolige u posljednjih devet godina. Danas su u odlučujućoj petoj četvrtfinalnoj utakmici bili bolji od Anadolu Efesa 87:78 i za finale će igrati protiv moskovskog CSKA...

Olympiacos - Anadolu Efes 87:78 (25:21, 12:20, 26:17, 24:20)

Četvrtfinale Eurolige, peta utakmica:
Atena - Dvorana Mira i prijateljstva, Gledatelja: 11 039
Suci: Daniel Hierrezuelo (Španjolska), Milivoje Jovčić (Srbija), Olegs Latisevs (Latvija)

Olympiakos: Green 10, Birch 9, Young 3, Toliopoulos, Papapetrou 8, Spanoulis 22, Waters, Agravanis 1, Milutinov 8, Printezis 14, Papanikolaou 8, Mantzaris 4

Anadolu Efes: Thomas 10, Honeycutt 10, Balbay, Brown 10, Osman 11, Geyik, Granger 10, Heurtel 10, Mutaf, Paul 9, Dunston 4, Kirk 4

Kada je najbitnije igraju najbolje. Tako možemo reći za košarkaše Olympiakosa koji još jednu europsku sezonu, šestu u posljednjih devet godina, dolaze do Final Foura. U odlučujućem petom četvrtfinalnom dvoboju na domaćem su parketu svladali Perasovićev Anadolu Efes rezultatom 87:78.

Utakmica je bila vrlo zanimljiva i neizvjesna, a nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku. Odličnom trećom četvrtinom grčka je momčad došla do devet poena viška i iako je bilo jako puno do kraja, bila je vrlo mirna, čuvala je prednost i u konačnici došao do pobjede.

Pred nama su dva tjedna stanke, kada slijedi završni turnir u Istanbulu. Olympiakos će igrati protiv moskovskog CSKA, dok će Real Madrid odmjeriti snage s Fenerbahčeom.

Nakon izrazito dobre prve četvrtine Olympiakos je malo posustao u drugoj. Efes je bio dominantnija momčad, iako nije vodila više od četiri razlike, što je bila i konačna prednost na kraju prvog poluvremena (41:37).

Utakmicu punu uspona i padova, s jedne i s druge strane, ponovno je u svoju korist okrenula grčka momčad. Iako je Efes dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine došao na poen zaostatka, dalekometnim šutevima uzvraća Ioannis Papapetrou i donosi svojoj momčadi devet koševa viška (62:53).

Držali su domaćini teško stečenu prednost cijelu posljednju četvrtinu. Imali su gosti nekoliko prilika da dođu na zaostatak od jednog posjeda, međutim, nisu uspjeli. Tricom Georgiosa Printezisa dvije minute prije kraja domaćin je došao do devet koševa prednosti čime je riješio pitanje pobjednika u današnjem dvoboju.

Do pobjede ih je predvodio Vassilis Spanoulis s 22 poena (4/6 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 8/11) i šest asistencija, Georgios Printezis je dodao 14 koševa (3/10 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/6).

Cedi Osman je bio najbolji kod Efesa s 11 koševa (4/6 za dva, 1/4 za tricu).