Köln
Köln 4:3 Werder Bremen
Werder Bremen

Dario Dodić • petak, 05.05.2017.

Nogometaši Kölna u fantastičnoj su utakmici na otvaranju 32. kola Bundeslige nanijeli prvi poraz u 12 utakmica momčadi Werdera. Slavili su domaći 4:3, a po prilikama je moglo biti postignuto bar još nekoliko golova sa svake strane...

11 uzastopnih utakmica momčad Werdera iz Bremena nije znala za poraz u Bundesligi. Momčad koja se mučila na otvaranju prvenstva s velikim je nizom neporaženosti, u kojem je upisala devet pobjeda i dva remija, došla u goste kod Kölna koji u posljednje vrijeme igra toplo-hladno. Domaći su danas odigrali vruće, a ne toplo, i u sjajnoj utakmici počastili trenera Petera Stögera lijepom pobjedom u njegovoj stotoj bundesligaškoj utakmici za kormilom Kölna.

Puno su bolje nogometaši Kölna ušli u susret i dok se gosti iz Bremena još nisu snašli već je Köln imao prednost od 2:0. U 13. je minuti domaće u vodstvo doveo Anthony Modeste na dodavanje Bittencourta. Mogao je Modeste vrlo brzo i do drugog gola, no odličnom se obranom istaknuo vratar Werdera Felix Wiedwald.

Ni Wiedwald nije mogao ništa minutu kasnije, sjajno je s desne strane ubacio Klunter, Bittencourt glavom zabija za 2:0 Kölna. Werder je u predoborj formi da bi odigrao čitavu utakmicu kao prvih pola sata na RheinEnergieStadionu, u 34. minuti Junuzović proigrava Bartelsa, koji kao brzi vlak prolazi kraj Subotića i lagano matira Horna za 2:1.

Šest minuta kasnije bilo je 2:2. Brzi aut izveli su gosti na desnoj strani, loptu iz prve u sredinu ubacuje Junuzović, točno na glavu Gebre Selassieja, koji vraća stvari na početak. Prvi put u povijesti Bundeslige Werder je u osam uzastopnih utakmica postigao minimalno dva gola.

Imao je Gebre Selassie minutu prije isteka prvog dijela sjajnu priliku za vodstvo Werdera, s desne ga je strane uposlio Bartels, ali veznjak gostiju iz teške situacije s igračem na leđima šalje loptu pokraj gola. Kazna je uslijedila u sljedećem napadu, nakon malo glavometa Bittencourt pronalazi Zöllera, koji izlazi sam pred Wiedwalda i prebacuje ga za 3:2.

Gdje su stali u prvom dijelu domaći su nogometaši nastavili u drugom, nakon jednog slabog čišćenja Werderove obrane lopta dolazi do Modestea, koji iskosa s desne strane silovitim prizemnim udarcem pogađa par centimetara prostora između Wiedwalda i prve vratnice za vraćanje prednosti Kölna na dva pogotka.

Pola sata prije kraja Werder se ponovno vraća u igru. S desne strane s ruba kaznenog prostora sjajnu loptu na drugu vratnicu šalje Bartels, Gnabry uklizava i zabija za 4:3.

Do kraja su susreta obje momčadi imale po nekoliko izglednih prilika za pogodak, no mreže se više nisu tresle, nakon četiri utakmice bez pobjede Köln dolazi do sva tri boda.