Saint-Étienne
Saint-Étienne 2:2 Bordeaux
Bordeaux

Luka Medić • petak, 05.05.2017.

U 36. kolu Ligue 1 Saint Etienne i Bordeaux su odigrali neriješeno 2:2. Bordeaux je dva puta imao prednost, ali domaći sastav na kraju se vratio i osvojio bod...

Saint Etienne prokockao je priliku za priključenje u borbi za Europu naredne sezone. Na svome stadionu ugostili su petoplasirani Bordeaux. Iako su gosti uoči susreta imali sedam bodova više od Saint Etiennea, pobjedom bi se domaćini prikrali na minus četiri, a uz to imaju i utakmicu manje. Ni Bordeaux sada nije u laganoj situaciji. Marseille i Nice igraju u nedjelju i ako Payet i društvo slave protiv treće momčadi prvenstva, preskočit će Bordeaux, a onda će ovisiti sami o sebi.

Oba pogotka u prvom dijelu susreta postignuta su u posljednjim minutama poluvremena. Bordeaux je došao do prednosti u 41. minuti, nakon jedne akcije do lopte je došao Lewczuk kojeg u kaznenom prostoru domaćih ruši Maiga, a sudac Schneider je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Ounas. Samo nekoliko minuta kasnije domaćini su izjednačili. Monnet-Paquet je točnom loptom pronašao Hamoumu koji je odličnim poigravanjem petom pronalazi Berića, slovenski se napadač izborio za prostor i poentirao za 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a odmah nakon povratka sa stanke Bordeaux je drugi puta na utakmici poveo. Adam Ounas je ostao sam nepokriven na desnoj strani te je nabacio loptu u kazneni prostor prema prvoj vratnici, tamo se našao Plašil koji je samo proslijedio loptu na drugu stranu gdje se najbolje snašao Laborde koji je ponovno goste doveo u vodstvo. Desetak minuta kasnije Saint Etienne je ponovno izjednačio, a pogodak je priznat uz pomoć gol tehnologije. Veretout je izveo korner, u gostujućem kaznenom prostoru nastala je gužva, Pajot je nekako uspio doći do lopte i dogurati je do gol crte odakle ju je obrana Bordeauxa uspjela izbiti, ali ne prije nego što je sat na ruci suca Schneidera pokazao da je lopta prešla crtu.

Na kraju susreta Bordeaux je ostao i s igračem manje nakon što je Pallois dobio crveni karton zbog pregrubog prekršaja. Saint Etienne je tako s osvojenim bodom propustio približiti se Bordeauxu na minus četiri i tako ostaviti neku nadu za plasman u Europu, dok su nogometaši Bordeauxa izgubili više od dva boda jer su drugim remijem zaredom sada dali mogućnost Marseilleu da preuzme petu poziciju.