Futsal Dinamo i Novo vrijeme opravdali status favorita i poveli u četvrtfinalnim serijama

Dario Dodić • subota, 06.05.2017.

Četvrtfinalnim ogledima započelo je doigravanje u 1. HMNL. Malonogometaši Futsal Dinama i Novog Vremena opravdali su statuse favorita i zasluženo poveli u serijama protiv Squarea i Osijek Kelmea...

Započelo je doigravanje za prvaka 1. HMNL, u Zagrebu i Makarskoj odigrani su prvi četvrtfinalni ogledi, igra se na dvije dobivene utakmice, pobjednik dvoboja između Futsal Dinama i Squarea u polufinalu će igrati protiv Split Tommyja, dok će pobjednik serije Novo Vrijeme - Osijek Kelme u polufinalu na megdan aktualnim prvacima, malonogometašima Nacionala.

Važne pobjede i obranu prednosti domaćeg terena dohvatili su Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel, istovjetnim pobjedama, 3:1.

Futsal Dinamo je u Domu sportova odmjerio snage s dubrovačkim Squareom. U trećem međusobnom ogledu ove sezone Dinamo je, unatoč brojnim izostancima, došao i do treće pobjede, posve zasluženo, iako nije bilo lagano.

Naprotiv, nakon neiskorištene prigode Đulvata rano u vodstvo dolaze gosti. Igrala se četvrta minuta, strijelac lijepog pogotka bio je Adrijan Micevski, koji je brzo prošao put od junaka do tragičara gostiju.

Najbolji igrač domaćeg sastava, Hrvoje Penava, pet minuta kasnije na dodavanje Horvata donosi izjednačenje Futsal Dinamu. Vrlo brzo Dinamo dolazi i do vodstva. U 13. minuti Čekol zabija za 2:1 domaćih i konačan rezultat nakon prvih 20 minuta.

Plavi u nastavku nisu uspijevali iskoristiti dobre prilike za povećanje vodstva, dok su gosti vrlo brzo prikupljali akumulirane prekršaje. Peti je skrivio Micevski i zaradio drugi žuti karton. Dinamo nije iskoristio igrača više, ali je u samoj završnici potvrdio pobjedu, Kanjuh je minutu prije kraja zabio za konačnih 3:1 i vodstvo 1-0 u četvrtfinalnoj seriji.

Novo Vrijeme Apfel opravdalo je u Makarskoj ulogu favorita protiv Osijek Kelmea i relativno lagano došlo do prve pobjede u seriji. Raspoložene domaćine predvodili su Dudu i Bajrušović, a samo su Bolšec i okvir gola spriječili katastrofu Osječana.

Povelo je Novo Vrijeme već u prvoj minuti, strijelac je bio Dudu na dodavanje Musinova. Domaći su dvaput u prvom poluvremenu pogađali vratnicu, ali rezultat se nije mijenjao sve do otvaranja drugog dijela, u 21. je minuti za 2:0 zabio Dudu.

Osam minuta kasnije Sven Horvath podiže vodstvo Makarana na 3:0, a na konačnih 3:1 smanjuje Mijić u 39. minuti, u trenucima kada je Osijek Kelme igrao s dodatnim igračem u polju.