Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0 Eibar
Eibar

Dario Dodić • subota, 06.05.2017.

Nogometaši Atletico Madrida uz puno su muke došli do pobjede na Vicente Calderonu protiv Eibara. U poprilično izjednačenoj utakmici čovjek odluke bio je Saul Niguez...

Nakon teškog poraza u polufinalnom ogledu Lige prvaka s gradskim rivalom Real Madridom, nogometaši Atletico Madrida okrenuli su se prvenstvenim obavezama. Kako bi osigurali izravan plasman u Ligu prvaka iduće sezone važna im je bila pobjeda protiv Eibara.

No, neugodni Eibar nije se baš lako predavao. Gosti su puno bolje ušli u susret, prvi i prijetili preko Takashija Inuija, spreman je bio Jan Oblak. Uzvratio je s druge strane Yannick Carrasco, prošetao se kroz Eibarovu obranu, ali finiš nije bio na razini, lopta odlazi preko gola.

Do kraja prvog dijela još je izglednu priliku za Atletico imao Saul Niguez, ali kao i Carrasco i on promašuje gol. Poluvrijeme je završilo 0:0, ništa čudno kad je Atletico u pitanju, polovica njihovih prvenstvenih utakmica ove sezone završila je tim rezultatom.

Desetak minuta nakon početka drugog poluvremena Atletico je ponovno opasno prijetio, u šansi se našao Filipe Luis, ali odlično je reagirao Eibarov vratar Yoel i sačuvao mrežu netaknutom.

Atletico je ipak uspio zatresti Yoelovu mrežu u 69. minuti, Godin je s lijeve strane poslao loptu na rub kaznenog prostora gostiju, Torres je propušta, a Saul Niguez preciznim udarcem posprema u Eibarovu mrežu. Bio je to stoti pogodak Atletica ove sezone u svim natjecanjima.

U sudačkoj je nadoknadi pocrvenio Godin, imao je Eibar odličnu priliku za izjednačenje, ali Juncin udarac blokira Atleticova obrana.

Dva su kola do kraja Primere, Atletico je gotovo sigurno osigurao Ligu prvaka jer ima pet bodova prednosti ispred četvrtoplasirane Seville.