Barcelona
Barcelona 4:1 Villarreal
Villarreal

Dario Dodić • subota, 06.05.2017.

U zanimljivoj utakmici na Camp Nouu pred više od 90.000 ljudi Barcelona je s 4:1 svladala Villarreal i tako i u 36. kolu La Lige odradila svoj dio posla u lovu na Real Madrid...

Nogometaši Barcelone nisu briljirali protiv Villarreala, ali su u konačnici došli do sva tri boda s uvjerljivih 4:1. Raspoložen je bio trojac Messi - Neymar - Suarez, sva su četiri gola Barcelone djelo popularnog MSN-a.

Povela je Barcelona u 21. minuti, dotad prilično blijedi Messi uz pomoć Villarrealove obrane proigrava Neymara, moguće je da je Brazilac nekoliko centimetara bio iza posljednje linije obrane Villarreala, linijski sudac nije podigao zastavicu i Neymar zabija za 1:0 Barce.

Villarreal se došao nadigravati s Barcelonom, a posebno je raspoložen bio Cedric Bakambu. U 32. minuti u prostor mu je loptu gurnuo Soldado, brzonogi Bakambu projurio je kraj Piquea, ušao u šesnaesterac Barce i lijepo matirao Ter Stegena za 1:1.

Mogao je Pique vratiti Barcelonu u vodstvo sedam minuta kasnije, lijepo ga je pronašao Messi, no Pique u padu glavom šalje loptu preko gola. Sličnu je priliku s druge strane minutu kasnije upropastio Soldado na dodavanje Soriana.

Ipak, prije odmora Barca dolazi do drugog pogotka, Messi je krenuo u pohod na Villarrealovu obranu s nekih 25 metara, opalio sa 16 i uz pomoć Marija Gaspara, od čijih se nogu lopta odbila i promijenila smjer, matirao Fernandeza.

Tercet MSN upotpunio je "hat-trick" u 69. minuti. Sergi Roberto proigrao je Suareza na desnoj strani, Urugvajac varkom prelazi Alvara i zabija za 3:1. Bio je to 83. gol Suareza u 95 nastupa za Barcu u La Ligi. Za isti je pothvat legendarnom Hristu Stoičkovu trebalo 175 utakmica.

Konačnih 4:1 postavio je Messi u 82. minuti iz najstrože kazne, krasnom "panenkom", nakon što je rukom u kaznenom prostoru Žute podmornice igrao Jaume Costa.

Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobro za Barcelonu do 83. minute kada je umjesto njega u igru ušao Andre Gomes.