Dario Dodić • nedjelja, 07.05.2017.

Zanimljivo je bilo u popodnevnim utakmicama talijanske Serie A. Genoa Ivana Jurića došla je do važne pobjede protiv Intera, Nikola Kalinić promašio je jedanaesterac u remiju Sassuola i Fiorentine, u istom se dvoboju ozlijedio Milan Badelj. Lazio je u utakmici s deset golova napunio mrežu Sampdorije...

Momčad Genoe, koju po drugi put ove sezone vodi hrvatski strateg Ivan Jurić, na svom je Luigi Ferraris stadionu došla do važne pobjede u borbi za opstanak. S 1:0 svladala je Genoa milanski Inter, čija se kriza nastavila i u 35. kolu. U posljednjih sedam kola Inter je momčad s najmanje osvojenih bodova, tek su dva boda upisali crno-plavi iz Milana.

Početak dvoboja obilježila je ozljeda Giovannija Simeonea, nitko se ne bi trebao veseliti tuđoj nesreći, ali bio je to ključan trenutak za Ivana Jurića. Naime, u igru je Hrvat bio prisiljen ubaciti Gorana Pandeva, a upravo je on donio sva tri boda Genoi u drugom poluvremenu.

U prvom je dijelu Inter tek jednom ozbiljnije priprijetio Genoi, dobro je pucao Eder, ali danas je sjajan bio vratar domaćih Eugenio Lamanna.

U nastavku je bolje zaigrala Genoa pa je zasluženo i povela u 70. minuti. Snažno je s više od 20 metara tukao Veloso, lopta se od grede odbija prema jedanaestercu, točno na nogu Pandeva, koji iz voleja donosi vodstvo Genoi.

Imao je isti igrač nekoliko minuta kasnije priliku povećati vodstvo Genoe, ali bio je neprecizan. U samoj završnici susreta Inter je dobio priliku za izjednačenje. Nakon ubačaja s desne strane Ivan Perišić je atraktivno tukao iz voleja, lopta je na putu prema Lamanni pogodila Burdissa u ruku, Damato pokazuje na bijelu točku. Icardi je već napustio igru pa je loptu u ruke uzeo Antonio Candreva. Gađao je dolje lijevo, odlično ga čita Lamanna i brani udarac s bijele točke. Bio je to šesti penal s kojim se suočio Lamanna, čak je četiri puta bio uspješan.

Na kraju je Inter ostao i s igračem manje u polju nakon što je pocrvenio Kondogbia. Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta kod Intera, dok je Marcelo Brozović poraz gostiju odgledao s klupe.

Malo je nedostajalo da se Fiorentina praznih džepova vrati s gostovanja kod Sassuola. Imala je domaća momčad vodstvo 2:1, ali je Bernardeschi duboko u sudačkoj nadoknadi spasio bod Violama.

Već u 16. minuti zbog ozljede je igru morao napustiti Milan Badelj zbog ozljede, umjesto njega Sousa je ubacio upravo Bernardeschija.

Sjajnu je priliku za vodstvo imala Fiorentina u 33. minuti, kada je sudac Gavillucci možda malo preoštro dosudio najstrožu kaznu za Viole. Izvođenju jedanaesterca pristupio je Nikola Kalinić, Consigli mu čita stranu i brani, na odbijancu je prvi bio Kalinić, ali i taj pokušaj sjajno brani Consigli.

Ipak, četiri minute kasnije gosti dolaze do vodstva, mrežu Sassuola zatresao je Chiesa na asistenciju Borje Valera. Sassuolo u 73. minuti dobiva jedanaesterac nakon što je Rodriguez skrivio jedanaesterac i zaslužio isključenje. Precizan je s 11 metara bio Politano, Sassuolo je izjednačio.

Pet minuta prije isteka regularnog vremena Sassuolo je poveo. S lijeve je strane ubacio Politano, Iemmello glavom zabija za vodstvo domaće momčadi. Sassuolo nije izdržao do kraja, u četvrtoj minuti sučevog dodatka Bernardeschi lijepim golom donosi bod Violama.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Hrvoje Milić remi Fiorentine odgledao s klupe.

Nikola Kalinic Missed Penalty HD - Sassuolo 0-0... by lifefoot

All Goals & Highlights HD - Sassuolo 2-2... by Zidanekriisz

U golijadi na Olimpicu Lazio je sa 7:3 svladao Sampdoriju u utakmici koja je bila riješena već nakon prvih 45 minuta. Posebno je raspoložen na otvaranju bio Keita, u drugoj je minuti zabio za vodstvo Lazija, a zatim 15-ak minuta kasnije izborio jedanaesterac i isključenje Skriniara, na 2:0 povisio je Immobile.

Na 2:1 smanjio je Linetty, no trima novim pogocima Lazio na odmor odlazi s 5:1. Mrežu su tresli Hoedt, Anderson (11 metara) i De Vrij.

U istom je tonu Lazio nastavio u drugom poluvremenu, Lulić je povisio na 6:1, Immobile na dodavanje Keite zabija za 7:1: Quagliarella je dvama pogocima u završnici smanjio na konačnih 7:3.