Dario Dodić • petak, 12.05.2017.

Nogometaši Chelseaja pobjedom su u gostima kod West Bromwich Albiona i matematički osigurali titulu prvaka Engleske. Pobjedu Chelseaju donio je Michy Batshuayi u 82. minuti...

Nogometaši Chelseaja prvaci su Engleske, potvrdili su to pobjedom u utakmici 37. kola Premiershipa, u gostima kod West Bromwich Albiona. Antonio Conte potvrdio je svoju genijalnost i u Engleskoj i tako postao četvrti manager koji je u prvoj sezoni u Premiershipu došao do naslova i četvrti Talijan koji je osvojio titulu prvaka Engleske.

Šesta je ovo titula za Chelsea, londonska je momčad prva nakon Arsenala 1989. godine koja je titulu osvojila u utakmici igranoj u petak.

Nije bilo lako Conteovoj momčadi u gostima kod West Bromwich Albiona. Iako su gosti dominirali na Hawthornsu, konkretnijih prilika, barem u prvom poluvremenu, baš i nisu imali. WBA je opasno prijetio iz brzih kontranapada, no domaćinima je nedostajalo pravih poteza u završnici pa je i Courtois ostao prazne mreže.

14 je udaraca uputio Chelsea na Fosterov gol u prvom poluvremenu, no samo jedan u okvir gola, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Pojačali su Chelseajevi nogometaši pritisak u nastavku, dobre su šanse imali Moses i Fabregas, ali promjene rezultata nije bilo. Mogao je i WBA do gola, ali Chadli nije bio precizan u 73. minuti.

Trenutak utakmice dogodio se u 82. minuti. Dugo je trajao poprilično traljav napad Chelseaja, na kraju lopta na desnoj strani dolazi do Azpilicuete, koji u sredini pronalazi Michyja Batshuayija, Belgijac donosi pobjedu i potvrdu naslova prvaka!

U ranijem terminu Everton je s minimalnih 1:0 na svom Goodison Parku svladao Watford, jedini pogodak na utakmici djelo je Rossa Barkleyja s 20-ak metara u 56. minuti.