Mihaela Bradovski • subota, 13.05.2017.

Odigrana su još tri susreta pretposljednjeg kola Premiershipa, a do vrijedne pobjede došao je Swansea, možda i odlučujuće u borbi za ostanak u elitnom društvu...

Bournemouth će definitivno nadmašiti prošlosezonski plasman kada je završio sezonu na 16. mjestu i tako će ove godine ubilježiti svoj najviši premierligaški plasman ikada.

U 37. kolu ugostio je Burnley i svladao ga s 2:1 čime gosti ostaju na šest bodova udaljeni od Hull Cityja koji je trenutno na granici ispadanja u Championship.

Bivši igrač Burnleyja Junior Stanislas doveo je domaćina u vodstvo nakon sjajnog primanja dugačkog dodavanja Lewisa Cooka, došao je do prostora za udarac te zabio za vodstvo u 25. minuti.

U završnici susreta Sam Vokes pogodio je za poravnanje, ali dvije minute nakon tog gola Joshua King vraća prednost na stranu domaćina nakon niskog ubačaja Ryana Frasera.

"Puno nam znači da smo na sredini ljestvice Premier lige, prije nekoliko godina to nije izgledalo realno. Preostala nam je još jedna utakmica i učinit ćemo sve da posao dovršimo primjerno", rekao je domaći trener Eddie Howe.

Southampton je uzeo pobjedu na gostovanju kod Middlesbrougha, momčadi koja se vraća u Championship. Sveci su slavili 2:1 i tako su povećali šanse za završetak sezone u gornjoj polovici ljestvice.

Prvo poluvrijeme donijelo je vrlo malo kvalitetnog nogometa, a gosti su ipak stigli do vodstva. U 42. minuti Shane Long je ubacio, Jay Rodriguez pobjegao je Calumu Chambersu i pogodio za vodstvo.

U drugom dijelu nakon deset minuta gosti su povećali prednost. Obrana domaćina potpuno je zaboravila na Nathana Redmonda koji pogađa suprotni gornji kut.

U 64. minuti Southampton je trebao i do trećeg pogotka. Brad Guzan skrivio je kazneni udarac, međutim Long je pogodio gredu.

Domaćin je to kaznio smanjenjem zaostatka u 72. minuti kada je Fischer izveo korner, a Patrick Bamford glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Middlesbrough i do boda, međutim udarac Chambersa sjajno je obranio Fraser Forster i gosti odlaze kući s pobjedom.

Swansea je napravio veliki korak prema ostanku u ligi gostujućom pobjedom kod Sunderlanda 2:0. Ako Hull upiše poraz kod Crystal Palacea u nedjelju, on će biti treći putnik u Championship. a Velšani će ostati u ligi.

Sunderland je već ispao iz lige sto ga motiviraniji Swansea slavio 2:0 golovima već u prvom dijelu. Nakon toga gosti praktički nisu niti pokušali nešto prema naprijed, čuvali su bodove, a domaćin nije znao kako doći do preokreta.

Već u devetoj minuti Gylfi Sigurdsson ubacio je iz slobodnog udarca, a Fernando Llorente glavom je poslao loptu u mrežu. Kyle Naughton u završnici prvog dijela postavio je konačnih 2:0.