Stoke City
Stoke City 1:4 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • subota, 13.05.2017.

U posljednjem subotnjem susretu 37. kola engleskog Premiershipa Arsenal je u gostima visoko svladao Stoke s 4:1. Topnici tako potvrđuju kako podižu formu u završnici sezone i opasno prijete Liverpoolu u borbi za četvrto mjesto...

Pred Arsenalom je bilo vrlo neugodno gostovanje kod Stoke Cityja kojeg Topnici nisu u gostima svladali još od 2010. godine kada su slavili 3:1 golovima Bendtnera, Fabregasa i Vermaelena.

Ovaj put Arsenal je bio još uvjerljiviji, slavio je čak s 4:1 i tako došao na samo bod zaostatka za Liverpoolom koji uoči gostovanja kod West Hama drži tu četvrtu poziciju s bodom prednosti nad Arsenalom.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i već u 17. minuti bili su blizu pogotku. Vratnicu domaćeg gola zatresao je Monreal i vratar Butland tu je imao dosta sreće.

Do zasluženog vodstva gosti su došli u 42. minuti kada je Bellerin odlično pronašao samog Oliviera Girouda, a on iz blizine nije mogao promašiti.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Arsenal je povećao prednost. Krasna akcija gostiju, Alexis Sanchez briljantnim dodavanjem ubacio je za Mesuta Özila koji dolazi sam pred Butlanda i zabija za 2:0.

Nadu Stokeu vratio je Peter Crouch pogotkom u 67. minuti, činilo se isprva da je to učinio glavom, ali snimka je pokazala kako je igrao rukom i pogodak nije trebao biti priznat.

15 minuta prije kraja gosti povećavaju prednost. Nekoliko minuta ranije Sanchez je tražio zamjenu zbog ozljede, ostao je u igri i onda povisio prednost te nakon toga ipak napustio travnjak.

Točku na i svojim drugim golom stavio je Giroud za visoku pobjedu Arsenala.

Odigrana je i prva utakmica polufinala doigravanja za ulazak u Premiership, Fulham je ugostio Reading i remizirao 1:1. Gosti su u zadnjih deset minuta igrali s igračem manje, ali su izdržali i neporaženi s postignutim pogotkom čekaju Fulham na svom stadionu.

Reading je poveo u 53. minuti pogotkom Jordana Obite da bi Tom Cairney u 65. minuti poravnao na 1:1. Irac Paul McShane pocrvenio je u 80. minuti.