Inter
Inter 1:2 Sassuolo
Sassuolo

Dario Dodić • nedjelja, 14.05.2017.

U prvoj utakmici nakon što je otkaz dobio trener Pioli nogometaši Intera poraženi su na svom San Siru od Sassuola. Navijači su Interu okrenuli leđa i napustili tribine nakon 20-ak minuta...

Inter već osam kola ne zna za pobjedu u Serie A. Izjednačili su najduži negativan niz u povijesti kluba, iz 1982. godine. Glavom je za negativan niz platio dosadašnji trener Pioli, klupu je, barem privremeno, preuzeo Stefano Vecchi, ali nešto je duboko trulo u Interu, što promjena trenera bez većih promjena u igračkom kadru vjerojatno neće promijeniti.

Trulež i nedostatak momčadskog duha ili bilo kakvog žara kod igrača već neko vrijeme prepoznaju i oni najzagriženiji navijači Intera, što su danas svojim nekadašnjim ljubimcima glasno i jasno dali do znanja. Od prve su minute transparentima "prali" po Interovim igračima, zahvalili se gospodinu Pioliju i poručili igračima da krenu raditi. Bilo je tu i oštrijih komentara poput optužbi da su namjestili utakmicu protiv Genoe, da bi nakon 20-ak minuta napustili tribinu s porukom: "S obzirom da ne zaslužujete našu podršku, idemo na ručak".

Interovi su im igrači zauzvrat prikazanom igrom potvrdili ispravnost odluke da napuste stadion, iako su napadali i kreirali šanse domaći nisu uspijevali matirati sjajnog Consiglija. Naprotiv, brzo nakon odlaska navijača poveo je Sassuolo. Igrala se 36. minuta, Berardi je uposlio Iemmella, koji zabija svoj prvi gol na utakmici.

Vecchi je od prve minute u sastav vratio Marcela Brozovića, koji je bio među boljim pojedincima u prvom dijelu. Igrao je i Perišić, imao je nekoliko prilika za gol, a mogao se upisati i u asistente u 29. minuti kada je glavom na desnoj strani pronašao Icardija, čiji pokušaj odsjeda na desnoj vratnici, s kojom se sudario i kapetan Intera.

I nakon primljenog gola Inter je dominirao posjedom i udarcima, ali Consigli je zaključao svoja vrata. Vecchi na poluvremenu u igru uvodi Edera i Ansaldi i izgledalo je to nešto bolje na travnjaku. Eder je odmah u 46. minuti dobio sjajnu loptu od Perišića, izašao pred Consiglija i opalio, ali brani Sassuolov vratar.

Četiri minute kasnije bilo je 2:0 za goste. Tražio je Perišić ruku Berardija, no nije tu bilo neke namjere. Umjesto da pokuša oduzeti loptu Sassuolovom igraču Perišić se fokusirao na traženje prekida, Berardi prosljeđuje loptu do Lirole, koji se po desnoj strani sjurio u šesnaesterac Intera i prizemnom loptom poslužio Iemmella u petercu domaćih, Iemmello lagano poentira za 2:0 gostiju.

Mogao je Eder vrlo brzo smanjiti na 2:1, ali Consigli ponovno brani njegov pokušaj. Slično je završio i Brozovićev pokušaj s 25 metara, bio je to lagan plijen za sjajnog vratara Sassuola. Do kraja susreta Eder je tek uspio smanjiti na 2:1, u 70. minuti je kroz šumu nogu, a možda i uz poneki odbijanac matirao Consiglija, no bodovi idu gostima.