Dario Dodić • nedjelja, 14.05.2017.

Zanimljivo je bilo na travnjacima diljem Italije u popodnevnom nedjeljnom terminu 36. kola Serie A. Crotone se pobjedom vratio u utrku za opstanak, dok su si šanse zakomplicirali Empoli i Genoa Ivana Jurića. Napoli je u gostima demolirao Torino i preskočio Romu na drugom mjestu...

Nada u opstanak u Serie A još živi za Crotone. Iako i nakon 36. kola drže 18. mjesto, posljednje koje vodi u niži rang, nizom pozitivnih rezultata stigli su na samo bod zaostatka od 17. Empolija, a nije neuhvatljiva ni Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, na 16. poziciji.

Crotone je s minimalnih 1:0 zasluženo svladao Udinese na svom stadionu Ezio Scida. Moglo je biti još golova s obje strane, gosti su dominirali posjedom, ali konkretniji su bili domaćini. Utakmicu je riješio Marcus Rohden pogotkom u 18. minuti, na asistenciju Trotte.

Crotoneu u prilog ne ide težak raspored u posljednja dva kola, u idućem kolu gostuju kod Juventusa, u zadnjem kolu dočekuju Lazio.

Priliku za Udinese dobili su i Stipe Perica i Andrija Balić, obojica su ušla u igru u drugom poluvremenu, u 60. i 61. minuti.

Genoa je, pak, poražena na gostovanju kod Palerma, koji se odavno pozdravio sa Serie A. Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj je Palermo mogao doći i do uvjerljivije pobjede, no na kraju je pomalo komičnim golom Rispolija iz 13. minute došao do sva tri boda. U završnici susreta isključen je Ivan Jurić zbog prigovora, Josip Posavec nije branio za Palermo, ponovno je prednost dobio Fulignatti

I Empoli si je, kao i Genoa, zakomplicirao život protiv nemotiviranog protivnika. Empoli je u gostima kod Cagliarija poražen s 3:2 u vrlo neobičnoj utakmici. Cagliari je već na poluvremenu imao ogromnih 3:0, pogocima Saua (7') i Fariasa (17', 45').

Empoli je mogao smanjiti u 54. minuti, ali Pucciarelli nije realizirao jedanaesterac, sjajno mu je obranio Rafael. Ipak, pogocima Zajca u 79. i Maccaronea u 85. minuti Empoli se vraća u igru, no nije uspio doći do izjednačenja. Bliže je pogotku iz kontre bio Cagliari, ali niz prilika protiv šuplje i poluprazne obrane Empolija domaći napadači nisu uspjeli pretvoriti u još poneki pogodak, završilo je 3:2.

Nogometaši Napolija još su jednom dokazali koliko sjajno igraju u gostima. S uvjerljivih su 5:0 svladali Torino i tako preskočili, barem privremeno, Romu na drugom mjestu, mjestu koje izravno vodi u Ligu prvaka.

Poveo je Napoli u sedmoj minuti. Allan se prošetao kroz srednji red Torina, a zatim gurnuo u prostor loptu za Callejona, koji prvi put danas matira Harta. Golijada se nastavila tek u 60. minuti kada je Insigne na asistenciju Mertensa povisio na 2:0.

Insigne mu se desetak minuta kasnije odužio asistencijom, iako se mora priznati da je Mertens sam odradio veći dio posla. Na 4:0 povisio je Callejon, konačnih 5:0 postavio je Zielinski u 78. minuti nakon lijepe akcije gostiju.

Marko Rog ušao je u igru za Napoli u 66. minuti, dok je Ivan Strinić pobjedu gostiju odgledao s klupe.