Branimir Korać • nedjelja, 14.05.2017.

Barcelona i Real Madrid upisali su pobjedu u 37. kolu Primere, obje momčadi ostvarile su željeno, a Madriđani su tako napravili još jedan korak prema naslovu prvaka. Za to im trebaju četiri boda u posljednja dva susreta računajući da će Barcelona biti uspješna protiv Eibara u posljednjem kolu...

Barcelona je gostovala kod Las Palmasa i upisala pobjedu 4:1 te i dalje čeka kiks madridskog Reala u borbi za naslov. Nadala se da će on doći na Santiago Bernabeuu protiv Seville, ali Madriđani su bili uvjerljivi i glatko su slavili također 4:1.

Već u desetoj minuti Santiago Bernabeu je proključao. Dosuđen je kazni udarac na 20 metara i dok su se gostujući igrači još dogovarali i nisu niti postavili živi zid, Nacho je opalio i zabio za vodstvo. Alberto Undiano Mallenco priznao je pogodak unatoč žestokim prosvjedima gostujućih igrača.

U 20. minuti Sevilla je trebala doći do poravnanja. Stevan Jovetić odlično je pokušao nakon ubačaja Mercada, ali vratnica je spasila Keylora Navasa.

Tri minute kasnije došla je kazna. Asensio je uzeo loptu i pronašao Jamesa čiji udarac Rico brani, ali lopta dolazi so Cristiana Ronalda i to je u većini slučajeva, pa tako i sada, pogodak. Ovaj je bio poseban, bio je to njegov 400. u svim natjecanjima za Real Madrid.

Sevilla nije igrala toliko loše kao što bi rezultat sugerirao i mogla je u 32. minuti ponovno do pogotka. Međutim ovaj put zatresla se greda, a ponovno je zaustavila Jovetića.

Odmah na startu drugog dijela Sevilla je ipak došla do pogotka. Jovetiću se isplatila upornost, odlična akcija gostiju završena je lijepim udarcem Crnogorca za smanjenje zaostatka.

Iako je Sevilla zasluženo smanjila, u nastavku susreta ipak nije mogla do poravnanja. Real je uspio i povećati prednost, prvo je Ronaldo krasnim udarcem povisio na 3:1 da bi priču zaključio Toni Kroos.

Luka Modrić ušao je umjesto Matea Kovačića u 72. minuti.

Hat-trick Neymara drži Barcelonu u borbi za titulu prvaka. Las Palmas nije previše mijenjao pristup igri, igrao je kao i obično na pogodak više, ali Barceloni takva igra protivnika savršeno odgovara i nije imala problema na putu do pobjede.

Na prvi pogodak čekalo se do 25. minute kada Neymar prvi put pogađa domaću mrežu. Lijepa akcija gostiju koju su započeli Busquets i Iniesta, Suarez je dobio odličnu loptu zatim pronašao Neymara koji lakoćom zabija.

Dvije minute kasnije Barcelona je povećala prednost. Neymar je uzvratio uslugu Suarezu, fantastičnim dodavanjem ga je pronašao, ovaj pobjegao obrani i lakoćom prebacio Varasa za 2:0.

Domaćin je vratio nadu u 63. minuti kada je došao do smanjenja zaostatka krasnim pogotkom. Odlična akcija započela je uzimanjem lopte pred svojim terenom, uslijedilo je nekoliko odličnih proigravanja do kaznenog prostora Barcelone, tamo Kevin-Prince Boateng pronalazi Pedra Bigasa za 2:1.

Međutim nije dugo trebalo čekati na Barcelonin odgovor, manje od deset minuta kasnije već je bilo 4:1. Oba pogotka postigao je Neymar, prvi nakon ubačaja Rakitića, a drugi na dodavanje Albe.

Ostalo je tih 4:1, Barcelona je zadržala korak s Realom, ali nema sve u svojim rukama. Ivan Rakitić napustio je igru u 79. minuti kada ga je zamijenio Denis Suarez, a na drugoj strani Alen Halilović ušao je u 72. minuti umjesto Mome.

Atletico je remizirao kod neopterećenog Real Betisa 1:1 i tako osigurao treće mjesto i izravan ulazak u skupine Lige prvaka sljedeće sezone.

Diego Simeone ne može biti posebno zadovoljan, Atletico je bio dobrim dijelom susreta u podređenoj poziciji, ali uzeo je ono po što je i došao.

Real Betis poveo je u 57. minuti pogotkom Daniela Ceballosa koji je na sličan način kao Luka Modrić protiv Turske dočekao odbijenu loptu poslije kornera, samo njegov udarac išao je više po sredini, no Oblak nije uspio obraniti.

Devet minuta kasnije Atletico ipak dolazi do poravnanja. Nakon ubačaja iz prekida pred golom Betisa najbolje se snašao Stefan Savić i proslijedio loptu u mrežu za bod gostiju.

Nastavlja se borba za peto mjesto i tu je još uvijek sve otvoreno. Villarreal je doma remizirao bez pogodaka s Deportivom i ima samo bod prednosti nad Athletic Bilbaom koji je odigrao 1:1 protiv Leganesa i Real Sociedadom koji je odigrao 2:2 s Malagom.

Poznat je i treći putnik u Segundu, Duje Čop sa Sportingom nije izborio ostanak unatoč pobjedi 1:0 kod Eibara te se Sporting pridružuje Osasuni i Granadi.