Chelsea
Chelsea 4:3 Watford
Watford

Dario Dodić • ponedjeljak, 15.05.2017.

U prilično opuštenoj i golovima bogatoj utakmici novopečeni prvaci Engleske, nogometaši Chelseaja, s 4:3 su svladali momčad Watforda...

Bilo je svega večeras na Stamford Bridgeu. Chelsea je u prošlom kolu i matematički osigurao titulu pa je raspoloženje u Londonu bilo vrlo opušteno, pravo slavljeničko. Iako Chelsea još nije dobio titulu, za to je rezerviran dvoboj posljednjeg kola na Stamford Bridgeu u kojem će Chelsea ugostiti Sunderland.

Bit će to prilika Bluesu za još jedan veliki rekord. Naime, večerašnjom pobjedom protiv Watforda izjednačili su rekord Premiershipa po broju pobjeda u jednoj sezoni. Trenutno su na 29, zanimljivo je da su i prošla dva puta upravo oni došli do 29 pobjeda (sezone 04./05. i 05./06.).

Večeras je Antonio Conte promijenio čak devetoricu igrača u prvoj postavi u odnosu na prošlu utakmicu, nikad u povijesti kluba to se nije dogodilo. U prvoj se postavi tako našao i John Terry, koji na kraju sezone napušta Chelsea. Pitanje je hoće li igrati u posljednjoj utakmici pa se možda večeras na najbolji mogući način oprostio od Stamford Bridgea, pogotkom. I to prvim nakon 485 sušnih dana u Premiershipu.

Igrala se 22. minuta, u gužvi se u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Chelseajev kapetan i u padu zabio za 1:0. No, Terryjevo veselje, kao i veselje domaćih navijača, nije trajalo dugo. Već dvije minute kasnije Terry je slabom obrambenom reakcijom zakuhao gol s druge strane, na 1:1 izjednačio je Capoue i tako postao prvi igrač u Premiershipu ove sezone koji je Chelseaju zabio i doma i u gostima.

Brzo je Chelsea u vodstvo doveo Cesar Azpilicueta, u 36. minuti zabija svoj prvi ovosezonski gol za 2:1 domaćeg sastava. Tako su Terry i Azpilicueta postali 13. i 14. Chelseajevi strijelci u ovoj sezoni Premiershipa.

U nastavku susreta belgijski napadač koji je u prošlom kolu golom donio titulu Chelseaju, Michy Batshuayi, podiže vodstvo domaćih na 3:1. Zaključno s golom Watfordu Belgijac je u čitavoj sezoni Premiershipa uputio samo četiri udarca u okvir protivničkih vrata, a postigao je tri pogotka.

No, gosti su se također došli nadigravati s prvacima pa su preko Janmaata, samo dvije minute nakon Batshuayijevog gola, došli ponovno na samo gol zaostatka. Utakmicu je posve neizvjesnom učinio Okaka samo tri minute nakon ulaska u igru. U 74. minuti semafor je pokazivao 3:3. Conte je samo pet minuta kasnije u igru ubacio Cesca Fabregasa, koji mu se odužio u 88. minuti pogotkom za konačnih 4:3.

U samoj završnici igrači su iz neobjašnjvih razloga postali vrlo nervozni, isključen je Prödl zbog dva žuta kartona, nakon čega je u dva navrata došlo i do naguravanja među igračima. Golova više nije bilo, Chelsea je na korak do novog rekorda, teško je zamisliti da će ih na tom putu zaustaviti Sunderland.