Dobar nastup Žižića u pobjedi Darušafake, minimalan poraz Perasovićevog Efesa

Petar Jenjić • utorak, 16.05.2017.

Odigrana su i posljednja dva susreta regularnog dijela turskog prvenstva u kojem smo saznali i konačne parove četvrtfinala. U izravnom dvoboju za drugo mjesto Bešiktaš je slavio s minimalnih 91:90 u gostima kod Anadolu Efesa, dok se Darušafaka bez problema obračunala s Best Balikesirom koji napušta prvu ligu. Vrlo korektnu utakmicu je odigrao i hrvatski centar Ante Žižić...

Darušafaka je regularni dio sezone zaključila pobjedom protiv pretposljednjeg Best Balikesira koji se ovim porazom oprostio od prve lige. Blattova momčad je slavila rezultatom 95:72, zahvaljujući prije svega odlično odigranom drugom poluvremenu. U doigravanje ulaze s četvrte pozicije.

Sve osim prve četvrtine bila je jednosmjerna ulica. Darušafaka je preuzela vodstvo do poluvremena, prelomivši susret odlično odigranom trećom četvrtinom koju su dobili s 28:15. Uoči posljednjih deset minuta su imali 17 koševa prednosti koje su bez problema održavali do kraja.

Do pobjede su je s po 17 poena predvodili Dairis Bertans (4/5 za dva, 3/4 za tricu) i Will Clyburn (6/9 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/3) uz devet skokova. Vrlo dobru utakmicu je odigrao i Ante Žižić koji je susret zaključio s deset poena (5/8 za dva), osam skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom.

Najbolji je kod gostiju bio Alfrie Kelley s 22 poena (7/13 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i četiri asistencije.

Dvoboj Anadolu Efesa i Bešiktaša bio je ujedno i susret dviju momčadi u borbi za drugo mjesto uoči doigravanja. Kao pobjednici su izašli gosti s minimalnih 91:90 kojim su izgurali Perasovićevu momčad na treće mjesto.

Gosti su igrali bolje većim dijelom susreta, posebno u prvom poluvremenu, ali se nisu uspjeli odvojiti na veću razliku. U posljednju su minutu ušli s četiri poena viška (91:87) kada Thomas Heurtel pogađa tricu za minimalan zaostatak. Bešiktaš u dva uzastopna napada nije bio precizan, Efes je imao prilike za pobjedu, međutim, nije bio precizan.

Najbolji je kod gostiju bio Vladimir Štimac s 22 poena (9/14 za dva, slobodna bacanja 4/8) i deset skokova, po 17 koševa su dodali Michael Roll (devet asistencija) i Michael Thompson.

Efes je predvodio Jayson Granger s 25 koševa (6/9 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 7/8).