Suci: Bruno Marić, Bojan Zobenica, Goran Loparac
Marko Kolar 53'
1:0 Split
Split

Dario Dodić • srijeda, 17.05.2017.

Nogometaši Intera iz Zaprešića na svom su travnjaku s minimalnih 1:0 svladali momčad Splita u 34. kolu MAXtv Prve lige i tako ih gurnuli korak bliže ispadanju...

Andrea Ottochian
46'
21
Jakov Puljić
59'
19
Marin Zulim
85'
Josip Vuković
46'
13
Mohammed Okechukwu Aliyu
58'
9
Ivan Jovanović
72'
Bruno Akrapović

17 kola nogometaši Intera iz Zaprešića nisu slavili u prvenstvu. Posljednji put su sva tri boda u MAXtv Prvoj ligi upisali 19. studenoga prošle godine, a zanimljivo je da su i tada na svom travnjaku u Zaprešiću svladali momčad Splita. Tad je bilo 2:0, danas je bio dovoljan jedan gol, lijepim golom Marka Kolara Inter je prekinuo dugi niz bez pobjede, dok su Splitovci upisali treći uzastopni poraz.

Momčadi iz Splita gori pod nogama, dva su kola do kraja, drže posljednju poziciju i zaostaju dva boda za pretposljednjom Cibalijom. No, za pobjede su potrebni golovi, a Splitovci, izuzev golijade u porazu od Hajduka, gol nisu postigli u posljednjih deset kola.

Danas su u Zaprešiću obje momčadi krenule poprilično otvoreno. Obrane su bile prilično propusne, prilike su se kreirale, ali napadači nisu impresionirali u završnici. U osmoj minuti prvu priliku Intera prokockao je Mujagić, nakon ubačaja s lijeve strane glavom s peterca šalje loptu preko gola. Četiri minute kasnije do gola je mogao Split. Oštru je loptu s lijeve strane u peterac Intera poslao Tomičić, no Boljat ostaje kratak nekoliko centimetara i obrana Intera otklanja opasnost.

Nakon nekoliko poluprilika Intera ponovno je u sjajnoj poziciji za pogodak bio Split. Tomičić je izbio sam pred Mrmića, ali puca točno u vratara Intera. Najbliže golu domaći su bili u 23. minuti. Lijepu su akciju složili Mujagić i Šarić, potonji šalje loptu u peterac gostiju, no ispred Šiljića čisti Maglica.

Slično je Inter nastavio i u drugom poluvremenu, već u 47. minuti Kolar između dvojice Splitovaca proigrava Šarića, čiji udarac brani Duka. Ni Duka nije mogao ništa u 53. minuti. Po lijevoj je strani prošao Ottochian, koji je na poluvremenu zamijenio Šiljića, povratnom loptom pronalazi Kolara, ovaj lijepo s 14 metara zakucava loptu u lijevi kut Splitovog gola.

Suprotno očekivanjima, utakmica se smirila nakon postignutog gola Intera. Iako su Splitovci morali ganjati gol, snage je bilo sve manje. Bliže je drugom pogotku bio Inter, nakon ubačaja s desne strane Puljić sa šest metara glavom šalje loptu u gredu. Tri minute prije kraja regularnog vremena imali su domaći kontru četiri na dva, Mesfin je ubacio za Puljića čiji udarac iz voleja lako brani Duka.

Duboko u sudačkoj nadoknadi mogao je Split do boda, dobro se u šesnaestercu Intera snašao Ugrina, ali iz okreta prilično slabo puca, bio je to lagan posao za Mrmića, Inter zasluženo uzima sva tri boda.