Dario Dodić • nedjelja, 21.05.2017.

Nogometaši Juventusa obranili su naslov prvaka Italije i došli do 33. titule najbolje momčadi Apenina pobjedom protiv Crotonea u Torinu. Slavio je Juve 3:0, prvi je pogodak postigao Mario Mandžukić, koji danas slavi 31. rođendan. Genoa Ivana Jurića pobijedila je Torino na domaćem travnjaku i osigurala ostanak u Serie A...

Nogometaši Juventusa šesti su put zaredom prvaci Italije, uspjeh je to koji nije pošao za rukom nijednom drugom talijanskom klubu, Staroj dami ovo je ujedno i 33. titula prvaka Italije, ne računavši one dvije oduzete zbog namještanja utakmica.

Iako je Juve zaredao s nekoliko slabijih rezultata nitko u Torinu nije previše strepio, Juventusu je trebala pobjeda protiv Crotonea, koji se nadao čudu protiv prvaka, čudu koje bi im pomoglo u borbi za opstanak. Čudo se nije dogodilo, već u prvom poluvremenu pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Mario Mandžukić fenomenalnu je sezonu i 31. rođendan okrunio pogotkom za vodstvo Juventusa, u 12. minuti na dodavanje Cuadrada. U 39. minuti Paulo Dybala krasnim udarcem iz slobodnjaka podiže na 2:0, konačnih 3:0 postavio je Alex Sandro u 83. minuti, za potvrdu ovog pogotka bila je potrebna video-tehnologija.

Mandžo je odigrao svih 90 minuta, a malo je nedostajalo da u sudačkoj nadoknadi s polovice terena prevari Cordaza za novi pogodak. Crotone još uvijek može izboriti opstanak u Serie A s obzirom da je i Empoli izgubio 1:0 od Atalante.

O opstanku više ne mora brinuti hrvatski trener Ivan Jurić. Kako je i najavio prije utakmice, njegova Genoa danas je protiv Torina na svom Luigi Ferrarisu igrala utakmicu života. Pobijedila je Genoa 2:1 i potvrdila ostanak s obzirom da su Crotone i Empoli poraženi.

Poveli su domaćini nakon pola sata igre, radilo se o uigranoj akciji Genoe, slobodnjak je s lijeve strane izveo Veloso, na prvu je vratnicu utrčao Rigoni i ispred Joea Harta nogom ugurao loptu u mrežu.

Iako se nije posve oporavio od ozljede, Jurić je odlučio u vatru gurnuti i Giovannija Simeonea, što mu se isplatilo u 54. minuti kada je sin trenera Atletico Madrida zabio za 2:0.

Torino se nije predavao, došli su u Genovu u praktički najjačem sastavu, a utakmicu su začinili u 89. minuti kada je Ljajić uz veliku pomoć živog zida zabio za 2:1. Pritiskao je Torino do kraja susreta, ali promjene rezultata nije bilo, Genoa ostaje u Serie A.

All Goals & highlights HD Genoa 2-1 Torino... by footballvideostv1

Milan je, pak, pobjedom protiv Bologne na San Siru osigurao kvalifikacije za Europsku ligu iduće sezone. Milan je dugo lomio Bolognu, da bi na kraju slavio s rutinskih 3:0.

Dvaput je iz zaleđa tresao mrežu Gianluca Lapadula, prije nego je Milan poveo. Igrala se 69. minuta, sjajno su kombinirali domaći nogometaši, na kraju Fernandez visokom loptom prebacuje obranu Bologne i pronalazi Deulofeua, koji iz voleja zabija za 1:0 Milana.

Četiri minute kasnije bilo je već 2:0, Keisuke Honda lijepo zabija iz slobodnog udarca, 15 minuta nakon ulaska u igru. U strijelce se ipak upisao i Lapadula, na dodavanje Fernandeza zabija u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0. Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za Milan, dok je Bruno Petković poraz Bologne odgledao s klupe.

All Goals & Highlights - AC Milan 3-0 Bologna... by ZidaneHD

Empoli je pobjedom na svom stadionu Carlo Castellani protiv Atalante mogao osigurati ostanak u Serie A, no to se nije dogodilo, pogotkom Gomeza iz 13. minute Atalanta je došla do pobjede kojom je potvrdila izravan plasman u Europsku ligu iduće sezone.

Empoli i dalje ovisi sam o sebi jer ima bod više od Crotonea, pogotovo zato što u posljednjem kolu igra kod Palerma koji se odavno oprostio od Serie A, dok Crotone na svom stadionu dočekuje jaki Lazio.

Alejandro Gomez Goal HD - Empoli 0 - 1 Atalanta... by sharmanher

U nervoznoj utakmici s čak tri crvena kartona Udinese i Sampdoria podijelili su bodove, završilo je 1:1. Poveo je Udinese već u petoj minuti pogotkom Thereaua, dok je konačnih 1:1 postavio Muriel u 64. minuti, a zatim i pocrvenio nakon proslave koja je naživcirala domaće nogometaše.

Isključena su i dvojica domaćih igrača, De Paul u 47. i Danilo u 65. minuti. Stipe Perica nije konkurirao za domaći sastav, dok je Andrija Balić zaigrao od prve minute i igrao do 60. Ante Budimir odigrao je posljednjih desetak minuta za Sampdoriju.

Tharau Goal HD 1-0 Udinese VS Sampdoria... by billiemccarroll

Penalty Goal HD 1-1 Udinese VS Sampdoria 21... by billiemccarroll