MAXtv Prva liga, 35. kolo, 21.05.2017, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4254
Suci: Ivan Bebek, Goran Perica, Borut Križarić
Osijek
Osijek
0:1 Dinamo
Leonardo German Sigali 64'
Dinamo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2017.

Dinamo je upisao novu prvenstvenu pobjedu, u pretposljednjem kolu slavio je u Osijeku s 1:0. Tako su Modri kupili još vremena i odgodili odluku o prvaku Hrvatske. Sve može biti poznato vrlo brzo jer odmah na travnjak na Rujevici izlaze Rijeka i Cibalia...

Osječani nisu uspjeli nauditi Modrima, upisali su poraz 1:0 i sezonu završavaju na četvrtom mjestu. Ovom pobjedom Dinamo je smanjio zaostatak za Rijekom na dva boda, međutim Rijeka i dalje ima sve u svojim rukama te na Rujevici već ovu nedjelju može osigurati titulu prvaka pobjedom protiv Cibalije.

U Gradskom vrtu nije viđena spektakularna predstava, Dinamo je zasluženo stigao do tri boda, mogao je i uvjerljivije slaviti, a Osijeku je presudio pogodak Leonarda Sigalija sredinom drugog dijela.

Od početka su Modri bili opasniji i do vodstva su mogli doći već u prvim minutama susreta. Ipak Malenica je bio oprezan i lijepom obranom zaustavio je pokušaj Sigalija glavom nakon kornera. Odmah nakon toga čisti zicer imao je i Soudani, no vratar Osijeka sjajno brani i njegov pokušaj.

U prvih 20 minuta Dinamo je stvorio nekoliko opasnih situacija pred golom domaćina, pokušavali su i Olmo, Moro, još jednom Soudani, međutim lopta nije htjela u gol.

Osijek je trebao gotovo pola sata za prvu pravu priliku, a upropastio ju je Gabrijel Boban koji je loše pucao nakon ubačaja najboljeg igrača Osijeka u izboru Kohorte, Dmitra Lope.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu. Dinamo je i dalje bio opasniji, a do pogotka je došao u 64. minuti. Nakon ponešto odbijanja, lopta je u konačnici došla do Sigalija koji lijepim udarcem pogađa za vodstvo.

Do kraja susreta bliži pogotku bili su gosti kada su prijetili Soudani pa Gojak na ulasku u zadnjih deset minuta, ali Malenica je još jednom sjajno reagirao.

Završeno je ipak zasluženom pobjedom Dinama koji sada čeka Riječane.