Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2017.

Nakon pet godina čekanja Real Madrid osvojio je titulu prvaka Španjolske. U posljednjem kolu Madriđani su gostovali u Malagi i slavili s 2:0 te tako ostavili Barcelonu tri boda iza sebe unatoč pobjedi katalonskog diva protiv Eibara s 4:2...

Madriđani su na gostovanju kod Malage trebali samo bod kako bi osigurali titulu prvaka. Međutim uzeli su sve, slavili su s 2:0 i tako osvojili sva tri boda i stigli do titule.

U Barceloni su se nadali da bi Malaga mogla do iznenađenja i pomoći joj u borbi za titulu, ali Madriđani su ipak bili prejaki i na kraju očekivano slavili.

Već u drugoj minuti mreža Malage je načeta, Isco je asistirao Cristianu Ronaldu koji je odličnom reakcijom bez problema doveo Real do vodstva.

Naavno, nakon takvog početka gostima je bilo lakše igrati iako je Malaga prijetila, ponajviše preko Sandra, no Navas nije kapitulirao.

U drugom dijelu pala je odluka. U 55. minuti Kameni je obranio pokušaj Sergija Ramosa, ali lopta je došla samo do Karima Benzeme koji je povisio na 2:0.

Do kraja susreta Real Madrid nije dopustio čudo, zadržao je vodstvu i odnio titulu prvaka.

Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić u 66. minuti zamijenio je Casemira.

Barcelona je istovremeno ugostila Eibar i odnijela pobjedu 4:2. Dosta nervoze, nije to bila prava Barcelona, ali na kraju je ipak slavila iako je gubila 2:0 nakon više od sat vremena igre,

Inui je u sedmoj minuti ušutkao Camp Nou pogotkom za 1:0 i do odlaska na odmor gosti su uspješno odolijevali napadima Barcelone.

Japanac je igrao odlično, a u 61. minuti povisio je na 2:0 te se činilo da su vijest iz Malage gdje je Real madrid vodio, itekako utjecale na domaće igrače.

Ipak, Barcelona je uspjela doći do preokreta i pobjede, pomogao je Junca nespretnim autogolom u 63. minuti nakon čega se Barcelona pokrenula.

U 70. minuti sudac je pogriješio dosudivši kazneni udarac za Barcelonu, no nije bilo štete jer Leo Messi nije zabio, ali Barcelona je ipak došla do preokreta.

Do kraja su zabijali Luis Suarez i dvaput Leo Messi, no nije bilo dovoljno za titulu. Barcelona sezonu završava s tri boda manje od Real Madrida.

Ivan Rakitić igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Paco Alcacer.