Bešiktaš prvi do polufinala, Galatasaray izborio treću utakmicu

Petar Jenjić • četvrtak, 25.05.2017.

Košarkaši Galatasaraya na domaćem su parketu svladali Anadolu Efes rezultatom 73:63 i izborili treću utakmicu četvrtfinalne serije. Za razliku od Perasovićeve momčadi, Bešiktaš se još jednom neće morati mučiti s Gaziantepom kojeg je pobijedio u gostima 77:70...

Bešiktaš je zaključio posao u četvrtfinalu i još jednom odlično odigranom završnicom potvrdio jako dobru formu. Nakon nešto lakše pobjede u prvoj utakmici, u drugoj su svladali Gaziantep rezultatom 77:70 i s ukupnih 2-0 prošli među četiri najbolje momčadi.

Domaćin je vodio većim dijelom susreta, ali nije uspio izdržati do kraja. Tri i pol minute prije kraja bilo je 63:63, Bešiktaš na krilima D.J. Strawberryja i Earla Clarka radi seriju 9:0 i dolazi do nedostižne prednosti i pobjede.

Earl Clark je zaključio susret s 21 poenom (1/5 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 7/8) i osam skokova, D.J. Strawberry je dodao 11 koševa (4/5 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 0/2) i pet asistencija.

Najbolji je kod domaćina bio Marcus Denmon s 20 koševa (5/10 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i osam skokova. Tomislav Ružić je ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tricu) uz jedan skok za nešto manje od pet minuta provedenih na parketu.

Anadolu Efes nije uspio sve riješiti u dvije utakmice protiv Galatasaraya, ovoga puta u ulozi gostujuće momčadi je poražen rezultatom 73:63. Bila je to ujedno i prva pobjeda Galatasaraya u šestom međusobnom susretu ove sezone. Naime, Efes je tri puta slavio u prvenstvu i dva puta u Euroligi.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena, Galatasaray se u 27. minuti prvi puta odvojio na dvoznamenkastu razliku (48:38) ubačajem Erricka McColluma. U posljednjoj se četvrtini probudio Vladimir Micov i povezao osam poena za najvećih 15 koševa prednosti (59:44). Gosti su se još jednom uspjeli spustiti na šest koševa minusa, ali više od toga nije išlo.

Micov je predvodio Galatasaray s 18 poena (4/9 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1), dok je Sinan Güler dodao 13 koševa (5/7 za dva, 1/4 za tricu) i pet skokova.

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Bryant Dunston s 15 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 5/10) i sedam skokova.