MAXtv Prva liga, 36. kolo, 26.05.2017, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 400
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
Josip Knežević 90'
Osijek

Oslabljeni Osječani pobjedom u Parku mladeži ispratili Split u Treću HNL

Mihaela Bradovski • petak, 26.05.2017.

Split se oprostio od prvoligaškog nogometa još jednim porazom i još jednim susretom bez postignutog pogotka. U Parku mladeži poražen je s 1:0 od Osijeka zahvaljujući pogotku Josipa Kneževića u posljednjim trenucima susreta...

Frane Maglica
62'
11
Sandro Ugrina
62'
8
Luka Kapetanović
74'
Bruno Akrapović
30
(do 90')
2
(do 40')
Zoran Zekić

Iako Zoran Zekić nije imao na raspolaganju veliki broj igrača i doputovao je u Splitu s nizom debitanata, Split je bez obzira na to ostao bez pobjede. Momčad iz Parka mladeži poražena je 1:0, u onom stilu u kakvom je odigrala cijelu sezonu.

Nevjerojatan je podatak da Split završava sezonu sa samo 12 postignutih pogodaka, svaku treću utakmicu u prosjeku nekako je zabio i s takvom "efikasnosti" nije zaslužio ostanak u ligi.

Osijek je u zapisniku imao svih 16 igrača koji su ponikli u njegovoj školi nogometa i teško je pronaći takve slučajeve, ne samo u hrvatskom prvoligaškom nogometu već i šire.

Prvo poluvrijeme nije donijelo zanimljiv nogomet, prijetnje na obje strane događale su se pokušajima iz daljine, međutim vratari nisu imali previše posla.

U drugom dijelu Split je brzo došao do prave prilike za vodstvo. Jovanović si je stvorio poziciju za šut, nije to najbolje učinio i Mikulić je odbio taj pokušaj, do lopte je došao Grubišić, ali niti on nije zabio.

Osječani su prvi put konkretno zaprijetili u 70. minuti. Knežević je odlično pronašao Klepača koji je loptu prebacio preko Duke, ali nije pogodio okvir gola.

Još nekoliko neuspješnih pokušaja imali su gosti do 90. minute kada dolaze do pobjede. Lopta je došla do Kneževića koji se odlično izborio za prostor i opalio s ruba kaznenog prostora u kut Dukinog gola.

Osijek tako završava sezonu s tri boda, a Split novim porazom. I uoči susreta Split je znao da sljedeće sezone neće igrati u dva najviša hrvatska ranga, nedobivanje licence krivac je za to, a Osijek će uskoro krenuti s pripremama za nastup u sezoni nakon vrlo uspješne sezone.