Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, 15.07.2017, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3000

Marjan Kreševac • subota, 15.07.2017.

Na Maksimiru je odigran drugi susret prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj je Dinamo nakon zamjene domaćinstva ugostio Istru 1961. Na premijeri zagrebački Modri upisali su prva tri boda zahvaljujući pogocima More i Benkovića...

Novi strateg Dinama Mario Cvitanovića na premijerni nastup pred zagrebačku publiku izveo je sljedeću postavu: Livaković - Sigali, Benković, Stojanović, Lecjaks - Antolić, Moro - Soudani, Ćorić, Fernandes - Hodžić, dok je njegov kolega s druge strane Darko Raić - Sudar odlučio parirati sa sljedećim sastavom: Ivušić, Miloš, Gojković, Bertoša, Kitanovski, Paracki, Mitrevski, Gržan, Maksimović, Prelčec, Matjaž.

Prva prilika na susretu pripala je gostima iz Pule i to već u drugoj minuti susreta, Matjaž je pokušao glavom iz blizine, ali Livaković je sjajnom paradom uspio odbiti loptu u korner. Gostujuća prijetnja trgnula je Modre koji su zagospodarili loptom i terenom nastojeći što prije stići do vodećeg pogotka.

Ono što nije uspjelo Ćoriću u 14. i Soudaniju u 15. pošlo je za nogom Mori u 22. minuti susreta. Fernandes je na lijevoj strani pokušao proći kroz dva igrača, petljao i nekako uspio gurnuti za Čorića koji kratkim pasom pronalazi Moru. Nakon što je napravio korak-dva s loptom odlučio je okušati udarac s nekih 25 metara i pogodio desni gornji kut nemoćnog Ivušića.

Odlično otvaranje sezone za mladog igrača koji je već prošle godine pokazao da s pravom ima svoje mjesto u momčadi. Nakon vodstva domaćina igra se malo razvodnila, niti jedna momčad nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti protivničkim vratarima sve do 41. minute kada domaći udvostručuju svoje vodstvo. Ćorić je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku bio je Benković i okrenut leđima golu, glavom pogodio za 2:0.

Da se nogometaši iz Pule nisu došli u Maksimir isključivo braniti pokazali su i na otvaranju drugog dijela kada je u lijepoj prigodi bio Kitanovski no Livaković je ponovno na visini zadatka i otklanja prijetnju po svoja vrata. Nakon prijetnje Kitanovskog svjedočili smo još jednom zatišju na terenu. Nirvana je za trenutak prekinuta u 66. minuti kada je dalekometni projektil Soudanija izmamio uzdah među kibicima.

Samo minutu kasnije lijepu priliku ima Gojak koji je na otvaranju drugog poluvremena ušao u igru umjesto ozlijeđenog Ćorića. Pokušao je prizemnim udarcem s nekih 11 metara, malo iskosa s desne strane, ali Ivušić nogom odbija loptu u korner. Do kraja susreta mogao je Dinamo stići i do uvjerljivije pobjede, ali zagrebački nogometaši nisu bili dovoljno koncentrirani u završnici.

Na Maksimiru smo vidjeli Dinamo koji nije odigrao veliku partiju, ali izgledalo je bolje nego u velikom broju utakmica prošle sezone. S druge strane gosti su se hrabro postavili i uz malo sreće konačni rezultat mogao je biti daleko povoljniji za njih. Ako nastave ovim smjerom navijači iz Pule mogli bi ove godine češće podizati ruke u znak slavlja.