Dario Dodić • nedjelja, 30.07.2017.

Nogometaši Arsenala osvojili su Emirates Cup, pripremni turnir kojeg su bili domaćini u Londonu. Nakon uvjerljive pobjede protiv Benfice momčad Arsenea Wengera doživjela je poraz od Seville, ali je ipak osvojila trofej...

Arsenal je osvojio Emirates Cup, pripremni turnir kojeg organiziraju Topnici i koji se igra po posebnim pravilima. U dvije utakmice Arsenal je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Benfice (5:2), a danas i poraz od Seville 1:2. Iako je Sevilla upisala dvije pobjede (jučer je bila bolja od RB Leipziga 1:0) turnir je pripao Arsenalu.

Naime, na Emirates Cupu svaka pobjeda se boduje s tri boda, ali se dodaje po bod za svaki postignuti pogodak. Arsenal je upisao pobjedu 5:2 (8 bodova) i poraz 1:2 (1 bod) i tako skupio devet bodova. Sevilla je u dvije utakmice upisala dvije pobjede i postigla tri gola pa je i ona turnir završila s devet bodova, ali trofej ide u ruke Arsenalu jer su postigli više golova.

Sevilla je danas na Emiratesu bila bolji protivnik, nadigrala je Arsenal i na kraju s 2:1 svladala Topnike. Iako prilika nije nedostajalo niti u prvom poluvremenu, svi su golovi pali u nastavku. Povela je Sevilla u 49. minuti kada je Correa izbjegao zamku zaleđa i na dodavanje Ben Yeddera zabio za 1:0.

Prvijencem u dresu Arsenala rezultat je poravnao Alexandre Lacazette u 62. minuti. Po desnoj je strani odlično prošao raspoloženi Oxlade-Chamberlain, zatim poslao prizemnu loptu u sredinu, Welbeck je prosljeđuje Lacazetteu koji zabija za 1:1.

Pobjedu Sevilli donio je N'Zonzi sedam minuta kasnije, prekrasnim pogotkom s 20-ak metara.

U ranijem terminu snage su odmjerile dvije momčadi koje su u prvim utakmicama ubilježile poraze, RB Leipzig i Benfica. Do pobjede je došla njemačka momčad, dvoboj je završio 2:0.

U 19. minuti poveo je RB Leipzig - Halstenberg je dobro povukao s centra, odigrao dupli pas s Palacios-Martinezom i zakucao loptu pod gredu. Konačnih 2:0 postavio je Compper, poslavši loptu glavom u same rašlje nakon ubačaja Kaisera iz slobodnog udarca.

Branimir Kalaica nije ulazio u igru kod Benfice.