Dario Dodić • utorak, 01.08.2017.

Nogometaši Liverpoola izborili su finale Audi Cupa, turnira koji se u organizaciji Bayerna igra na Allianz Areni. Igrači Jürgena Kloppa upravo su protiv domaćina izborili finale, svladavši ih s više nego uvjerljvih 3:0...

Bayern se naviknuo osvajati Audi Cup, turnir koji sami organiziraju na svojoj Allianz Areni. Ove godine sigurno ga neće osvojiti jer su u polufinalnom dvoboju teško poraženi od strane Liverpoola. Momčad Jürgena Kloppa posve je nadigrala Bayern i zasluženo slavila s više nego uvjerljivih 3:0.

Liverpool je bio bolji u svim segmentima igre, a posebno je impresionirala kontra engleskog kluba. Tako je već u sedmoj minuti do vodstva došla engleska momčad. Uporni Firmino na centru krade loptu neopreznim Bavarcima, vuče brz napad, pravovremeno proigrava Manea na lijevoj strani koji matira Ulreicha za 1:0 Liverpoola.

Mogao je pet minuta kasnije Liverpool udvostručiti vodstvo. Danas sjajni Moreno poslao je jedan od mnogih upotrebljivih centaršuteva s lijeve strane, točno na noge Salaha, čiji pokušaj iz teškog kuta brani Ulreich. Mogao je Moreno postići gol izravno iz slobodnog udarca u 27. minuti, dobro je prebacio živi zid, ali odlično brani Ulreich.

Možda bi susret otišao u drugom smjeru da linijski sudac nije označio da je Ribery u zaleđu u 33. minuti. Išao je Francuz sam na Kariusa, usporene snimke pokazuju da zaleđa nije bilo. Minutu kasnije Liverpool je postigao i drugi pogodak. Sadio Mane pravovremeno je petom proigrano Morena koji je utrčavao u šesnaesterac Bayerna, Liverpoolov bek šalje oštru loptu u sredinu, Ulreich je kratko odbija, točno do Salaha koji lagano glavom zabija za 2:0.

Ništa se posebno nije promijenilo u nastavku, 20-ak minuta prije kraja Liverpool je postigao krasan pogodak, koji iz samo sucima jasnih razloga nije bio priznat. Mladi Kent na lijevoj se strani biciklom riješio jednog Bayernovog igrača, a zatim vratio loptu na nekih 12 metara od gola, do Grujića, koji pogađa vratnicu, lopta se od Ulreicha odbija u gol, ali semafor je nakon ove akcije i dalje pokazivao 2:0.

Ipak, Liverpool je uspio doći do trećeg gola. Igrala se 83. minuta kada je Sturridge na centru izbjegao zamku zaleđa, sjurio se prema Bayernovom golu i lijepo prebacio nemoćnog bavarskog vratara za konačnih 3:0 i finale Audi Cupa protiv Atletico Madrida. U sprintu se Sturridge ozlijedio i morao je napustiti igru. Bayern će igrati utakmicu za treće mjesto protiv Napolija.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool, nije imao previše posla jer su Bavarci bili poprilično bezopasni.