Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 02.08.2017, 20:45 h, Rujevica
Suci: Hüseyin Göçek, Mustafa Eyisoy, Kemal Yilmaz (Turska)
Rijeka
0:0(0:0) Salzburg
Salzburg

Dario Dodić • srijeda, 02.08.2017.

Nogometaši Rijeke plasirali su se u playoff rundu Lige prvaka! Riječani će u slučaju prolaska posljednjeg pretkola igrati skupine Lige prvaka, a ukoliko ne prođu sljedećeg protivnika igrat će skupine Europske lige. Momčad Matjaža Keka odigrala je 0:0 na Rujevici i zahvaljujući pogotku u gostima prošla Red Bull Salzburg. Austrijanci će imati prigovora na suđenje jer im nije priznat čisti pogodak...

Amadou Haidara
68'
21
Fredrik Gulbrandsen
74'
13
Hannes Wolf
82'
Marco Rose

Nogometaši Rijeke uz puno su muke izborili europsku jesen. Na Rujevici su izdržali nalete Red Bull Salzburga, odigrali 0:0 i zahvaljujući pogotku u gostima plasirali se u posljednju rundu playoffa za Ligu prvaka. Prođu li zadnjeg protivnika Riječani će igrati Ligu prvaka, ali ako i ne prođu osiguran je ček na šest milijuna eura i plasman u Europsku ligu.

Rijeka je dobro otvorila dvoboj na ispunjenoj Rujevici, poletno su izgledali momci Matjaža Keka, činilo se kako se Slovenac odlučio na nadigravanje, a ne na čuvanje "nule". Prijetili su Zoran Kvržić i Josip Mišić, ali vratar gostiju Walke nije se dao prevariti.

Uzvratili su gosti preko Yaba, koji je u prvoj utakmici u Salzburgu zadavao glavobolje Rijekinim nogometašima. Igrala se 15. minuta, s otprilike 25 minuta odapeo je loptu pod gredu, ali Simon Sluga hvata je bez poteškoća. Najbolju priliku u prvom dijelu imali su gosti u 34. minuti. Lijepo su kombinirali Austrijanci, u konačnici prizemni ubačaj s desne strane Dabbur šalje u mrežu, ali iz zaleđa, pogodak opravdano nije priznat.

Slika 1 od 1.

Kako je susret odmicao tako je Salzburg preuzimao inicijativu. Domaći su nogometaši djelovali poprilično umorno, dok su Austrijanci odavali dojam bolje fizičke spreme. Prepustio im je igru Kek i mora se priznati da je u gotovo čitavom drugom poluvremenu Rijeka opasno živjela.

Već u 48. minuti priprijetio je Hwang, brani Sluga. Par minuta kasnije Minamino puca malo kraj gola. Niti desetak minuta nije se igralo u drugom poluvremenu kada gosti tresu mrežu Rijeke. Sjajnu su akciju kreirali nogometaši Red Bull Salzburga, u konačnici Yabo posprema loptu u mrežu, no linijski sudac pokazuje zaleđe kojeg uopće nije bilo. Prigovarali su gosti opravdano, no suci nisu promijenili svoju odluku, Red Bull je u ovoj situaciji, mora se priznati, teško oštećen.

Na kratko je jedan od najboljih Rijekinih igrača danas, Filip Bradarić, prekinuo opsadu Sluginog gola, u 57. minuti odapeo je s nekih 20 metara, pogađa malu mrežicu, ali s vanjske strane. Uzvratio je Ćaleta-Car na ubacivanje Yaba, glavom šalje loptu nekoliko centimetara pokraj lijeve vratnice.

Mogao je i morao utakmicu u 83. minuti riješiti Gorgon nakon što je sav posao na desnoj strani napravio Ristovski. Poslao je povratnu loptu na nekih 14 metara, odakle Gorgon promašuje prazan gol, lopta odlazi visoko preko gola. Rijeka ipak nije kažnjena za ovaj promašaj, domaći su nogometaši uspješno sačuvali mrežu netaknutom i osigurali europsku jesen.

• narada10803.08.2017. u 19:26
    Rijeka dosta slaba, dosta sam razocaran. Sa takvom defanzivnom taktikom tesko ce prolaziti u LP. Moguci protivnici NK Maribor, Celtic, Olympiakos, Apoel Nikosia i Kopenhagen.
    narada108
  • vjesu02.08.2017. u 22:53
    Uff...cestitke Rijeci. Imali su dosta srece ali ovdje stvarno pase izreka, sreca prati hrabre. Kako onaj sudac nije vidio lezeceg igraca Rijeke u situaciji za zalede je gotovo nevjerojatno! Njegova sramota! Nisam bas u potpunosti shvatio Kekove izmjene (izgleda da je zaboravio da se smiju tri... [više na forumu]