Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 11.08.2017, 19:00 h, Rujevica
Suci: Tihomir Pejin, Tomislav Petrović, Miro Grgić
0:2(0:2) Dinamo
Junior Fernándes 11', 40' (11m)
Dinamo

Branimir Korać • petak, 11.08.2017.

Na otvaranju petog kola HT Prve lige, Dinamo je odnio veliku pobjedu s Rujevice protiv Rijeke. Riječani su tako upisali prvi poraz u povijesti na Rujevici, a prvo ime utakmice bio je dvostruki strijelac Junior Fernandes...

Vrlo bitna tri boda Dinamo je uzeo u petom kolu i to igrajući više od pola sata pod velikim pritiskom s igračem manje nakon što je sat vremena bio bolji protivnik. Isključenje Jana Lecjaksa pružilo je priliku domaćinu, ali Riječani je nisu iskoristili.

Od početka susreta na Rujevici Dinamo je izgledao konkretnije, pa čak i motiviranije protiv domaćina na čijoj su se igri itekako osjetili izostanci.

Rijeka je uvijek bila posebno opasna preko bokova zahvaljujući Vešoviću i Ristovskom, dok je Vešović odrađivao kaznu glupo zarađenog isključenja u Osijeku, Ristovski je već napustio Rujevicu i otišao u Lisabon. Ako se još zna da nije bilo niti Gavranovića koji je opasan i kada nije u čistoj prilici, jasno je zašto je Rijeka izgledala jalovo i skromno.

Dinamo je dobro krenuo i poveo već iz prve prilike. U 11. minuti izveden je korner s desne strane, lopta je došla na drugu vratnicu do Gojaka koji je ne zahvaća dobro, ali srećom po njega pronalazi samog Fernandesa na pet metara. Niti Čileanac nije dobro pogodio loptu, ali opet dovoljno dobro da ona uđe u mrežu.

Uslijedilo je razdoblje rastrgane igre bez prilika na obje strane i tek u zadnjih deset minuta ponovno se zagužvalo.

Prvo je u 37. minuti Fernandes odlično opalio s 20 metara, ali Sluga je prebacio loptu preko grede. Tri minute kasnije kazneni udarac za Modre. Gojak je ubacivao s desne strane, Zuta je uklizao, ali s visoko podignutom rukom s kojom je blokirao loptu i Modri su dobili penal. Fernandes je ponovno bio precizan za velikih 2:0 za Dinamo.

Već u sljedećoj minuti nova velika prilika za Dinamo, na 16 metara loptu je dobio vrlo raspoloženi Fernandes koji dobro puca, ali Sluga je dobro postavljen i spašava svoju mrežu.

Na odmoru je tako Dinamo imao velikih 2:0 poslije 45 minuta u kojima je bio bolji protivnik.

U drugom dijelu situacija se promijenila, a velike zasluge za to ima Jan Lecjaks koji je vrlo glupo zaradio isključenje nakon sat vremena igre. Rijeka je bolje ušla u drugi dio i u 53. minuti Matej Jelić se sjurio u kazneni prostor, pucao snažno iskosa i zatresao vratnicu.

U 60. minuti Lecjaks, koji je već imao žuti karton, bez ikakve veze odguruje Kvržića i zasluženo zarađuje drugi žuti, a Modri ulaze u probleme.

Rijeka je očekivano nakon toga pritisnula, ali nije uspjela doći do pogotka. Odmah su zaprijetili Matei i Gorgon, ali Livaković je bio koncentriran.

U 85. minuti i Črnic je bio blizu pogotka kada je ubacivao, a Sosa skrenuo loptu u gredu, ostalo je 2:0 i Dinamo je do kraja zadržao vodstvo te upisao vrlo velika tri boda.