Dinamo II pobjedom u Velikoj Gorici otvorio novu sezonu, remi u golijadi u Sigetu

Mihaela Bradovski • petak, 18.08.2017.

Počela je nova sezona Druge HNL, a petak je donio dva susreta prvog kola. U Velikoj Gorici gostovala je druga momčad Dinama, a u Sigetu Dugopolje...

Premijera Druge HNL u sezoni 2017/2018 održana je u Velikoj Gorici gdje je Dinamo II u zanimljivom susretu odnio pobjedu protiv Gorice. Modri su slavili 2:0, a Goričani imaju za čim žaliti.

Dinamo je dobro krenuo i imao veliku priliku preko Jurilja već u 15. minuti, ali Kahlina je bio uspješniji i spriječio je pogodak.

Od junaka vrlo brzo prešao je u tragičara. Stolnik je neoprezno u 16 metara srušio Humeljka, dosuđen je kazneni udarac, ali u vratarskom obračunu Horkaš je obranio udarac Kahline i ostalo je 0:0.

Goričani su nakon sat vremena igre ostali bez Marine koji je zaradio drugi žuti karton, a Dinamo je u nastavku susreta otišao do pobjede.

Prvo je Cekici u 73. minuti doveo goste u vodstvo, a konačnih 2:0 iz kontranapada u sudačkoj nadoknadi postavio je Božić.

Vrlo zanimljivo bilo je u Sigetu gdje je Hrvatski dragovoljac ugostio Dugopolje i izvukao remi 3:3. Domaćin je poveo pa se ubrzo našao u zaostatku 3:1 da bi nakon toga ipak izvukao remi.

Golijadu je otvorio u 19. minuti Meglaj koji je pogodio s 11 metara, ali gosti u narednih 20 minuta rade potpuni preokret. Špoljarić, Varea i Stojanovski pogađali su za 3:1 Dugopolja.

Važan pogodak za domaćina neposredno prije odlaska na odmor postigao je Čavar što je pružilo Dragovoljcima nadu u povratak do kojeg je došlo u 75. minuti drugim golom Meglaja.